KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Jak uspět v hudební branži poradí semináře na HAMU english

Volný cyklus dvou seminářů na téma Jak se prosadit na hudebním trhu se uskuteční v závěru února na Akademii múzických umění v Praze. 21. února bude hostem v Galerii HAMU PR specialistka Kateřina Motlová, 27. února pak generální ředitel České filharmonie David Mareček. Začátek je v obou případech stanoven na patnáct hodin.

Studium na umělecké vysoké škole je obdobím osobního růstu, dostatku času na práci na sobě a umělecké svobody v komunitě inspirativních lidí často bez nutnosti myslet na problémy obživy či budoucího uplatnění. Aby však po této etapě nenastalo období nesnadného probuzení, frustrace a deziluze, je žádoucí, aby student již během studia ruku v ruce s uměleckým rozvojem uvažoval nad svými cíli, nad tím, jak se bude schopen v praxi prosadit, a co specifického může nabídnout na hudebním trhu, který je velmi konkurenční a vysoce nasycený. K tomuto přemýšlení a lepší orientaci v dané problematice by měly přispět i dva volně navazující semináře se společným tématem Jak se prosadit na hudebním trhu vedené lektory, kteří v oboru léta působí a se snahou mladých hudebníků o uplatnění se denně setkávají, byť každý v jiné roli.

Hostem diskuze 21. února je specialistka na PR v klasické hudbě a zřejmě nejvyhledávanější PR manažerka českých umělců Kateřina Motlová. Absolventka Právnické fakulty UK v minulosti pracovala např. pro TV Nova, Prima, Českou filharmonii či Ringier, v současnosti se naplno věnuje speciálním projektům a mediálnímu zastupování umělců. Mezi její klienty patří např. Jakub Hrůša, Adam Plachetka, Ivo Kahánek, Zuzana Marková a další, z hudebních institucí např. Národní divadlo v Praze. Moderovaná debata s ní se zaměří na témata jako sebepropagace mladého umělce, práce na vlastním image, jak se učinit atraktivnějším pro média, aniž by mladý umělec sklouzl k bulváru apod. Významná část bude věnována otázkám studentů. Seminář je vhodný pro všechny studenty i pedagogy HAMU a je volně přístupný.

27. února na půdu HAMU zavítá generální ředitel České filharmonie, Pražského filharmonického sboru a renomovaný komorní hráč David Mareček – muž, který během několika sezon přivedl první český orchestr mezi nejžádanější světová tělesa a postavil k jeho dirigentskému pultu Semyona Byčkova, Jakuba Hrůšu a před několika dny také legendárního sira Simona Rattla. Během setkání s ním bude tématem zejména celková situace na hudebním trhu a možnosti prosazení na něm, dalším bodem pak schopnost správně se ohodnotit a stanovit si ambiciózní, leč splnitelné cíle. Mareček nastíní pohled hudebního manažera, jak by měl mladý umělec přemýšlet a jak se prezentovat, aby se dokázal pozitivně odlišit a zaujmout svého potenciální zaměstnavatele, agenta apod. To zároveň z pohledu člověka, který je sám umělecky činný a zná detailně psychiku studenta umění. I tento seminář je volně přístupný a nabízí možnost otázek z publika. Moderátorem obou pořadů bude pianista a pedagog HAMU Ivo Kahánek.

Foto: archivy K. Motlové a D. Marečka

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky