Nejlepší čeští účastníci Kocianovy a Heranovy soutěže zítra v Novém zámku
V Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí zítra, v sobotu 16. října, od 18 hodin zahrají účastníci dvou soutěží. Mladí čeští houslisté a violoncellisté, kteří změřili své síly v 63. ročníku Kocianovy houslové soutěže a 26. ročníku Heranovy violoncellové soutěže, si tento koncert vysloužili jako zvláštní ocenění. Vystoupení v zámku Kinských na základě úspěchu a doporučení odborné mezinárodní poroty uděluje jako speciální cenu přímo majitel František Kinský.

„Jsem velmi rád, že u nás opět přivítáme mladé nadějné houslisty a violoncellisty, kteří uspěli v letošním 63. ročníku Kocianovy houslové a 26. ročníku Heranovy violoncellové soutěže. Vystoupení v Zrcadlovém sále je speciální cenou, kterou od roku 2018 mám tu čest předávat nejlepším soutěžícím z České republiky,“ svěřuje se František Kinský s tím, že je hrdý, že se výjimečně talentovaní mladí lidé z různých koutů naší vlasti sjíždějí právě v jeho rodovém sídle. „Příležitost koncertovat je, myslím, vedle nadání, píle a dobrého pedagogického vedení pro další vývoj každého talentovaného hudebníka velmi důležitá,“ doplňuje.

Pořadatelé uvádějí, že obě prestižní mezinárodní soutěže, kterých se ve čtyřech soutěžních kategoriích mohou účastnit děti a mládež do šestnácti let, se konají v Ústí nad Orlicí, v rodišti mistrů Jaroslava Kociana, legendárního českého virtuosa a pedagoga, a neméně proslulého violoncellisty a pedagoga Bohuše Herana.

Foto: Kinsky Art media
Příspěvky redakce
- Dramaturgická perla. Cappella Mariana s Harantem přímo na jeho hradě
- Janoska Ensemble v Obecním domě s adaptací Vivaldiho ‚Čtveráků‘
- Operní megahit i současný titul ‚šmrnclý‘ jazzem. Liberecká sezona 2026/27
- Druhá část Hudby Znojmo. Vrchol s Andreasem Schollem v dirigentské roli
- Špaček, Cukrová, Willi… Žďár nad Sázavou v sezoně 2026/27 přitahuje pozornost
Více z této rubriky
- Dramaturgická perla. Cappella Mariana s Harantem přímo na jeho hradě
- Janoska Ensemble v Obecním domě s adaptací Vivaldiho ‚Čtveráků‘
- Operní megahit i současný titul ‚šmrnclý‘ jazzem. Liberecká sezona 2026/27
- Druhá část Hudby Znojmo. Vrchol s Andreasem Schollem v dirigentské roli
- Špaček, Cukrová, Willi… Žďár nad Sázavou v sezoně 2026/27 přitahuje pozornost
- Hudební léto Kuks hostí Collegium 1704 a Pavlu Radostovou
- K poctě Lukáše Hurtíka. Historické varhany Slovenska znějí popětatřicáté
- Jihočeské premiéry. Sezonu načne Čardášová princezna, v plánu je i Don Giovanni
- Do Kladrub během léta zavítá i Jiří Vodička
- Zpívejte a radujte se! Barokní pořad v Hejnicích s Evou Benett a Mikolášem Troupem