La ligne tremblée pointillée. Mladí umělci a efemérnost vzpomínek
Ensemble Terrible složený z mladých hudebníků studujících na pražské HAMU se 30. listopadu zapojí do multimediálního představení vytvořeného společně se studenty ateliéru Animace a film na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Jeho tématem bude nezachytitelnost a efemérnost vzpomínek.
Technologické centrum Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v Mikulandské ulici se v sobotu 30. listopadu stane dějištěm multimediálního imerzivního představení, které bude zkoumat zvuk, obraz a jejich synergie. Mladí studenti studujícími ateliéru Animace a film UMPRUM ve spolupráci se studenty katedry skladby HAMU a studentským souborem Ensemble Terrible se budou věnovat tématu vzpomínek, jejich nezachytitelnosti, efemérnosti a komplexní obtížné zachytitelnosti.
Ensemble Terrible je soubor hudebníků a skladatelů z HAMU se zabývá hudbou jednadvacátého století a prezentuje novinky na poli soudobé klasické hudby. Ve snaze hledat nové formy pravidelně spolupracuje se studenty tance, choreografie, filmu a režie či s recitátory. Poprvé se studentský soubor uvedl koncertem v pražské MeetFactory na podzim 2016. Vystupuje většinou ve formátu koncertu, na svém kontě však má i premiéru komorních oper a řadu site specific multižánrových představení. Ansámbl vznikl z iniciativy skladatelů Jakuba Rataje, Jana Ryanta Dřízala a dirigenta Marka Šedivého, v současné době jej umělecky vedou Patrik Kako a Jan Rösner.
Projekt s názvem La ligne tremblée pointillée, tedy ‚Přerušovaná třesoucí se čára‘ je postaven na využití instalací, experimentu, zvuku, animace, hudby, světla i tmy a na ploše pěti samostatných děl, které se dohromady propojují v jeden celek, nabídne unikátní zážitek. Do projektu se zapojí skladatelé Jan Adam Gregor, Patrik Herman, Tobiáš Horváth, Benjamin Kotík, Pavol Béreš a David Pevný, o hudební stránku se postará čtveřice interpretů, Pavol Béreš, Jan Gregor, Nina Honová a Honza Michálek za supervize Richarda Grimma a Tobiáše Horvátha. Vizuální stránka projektu bude z dílny studentů UMPRUM, Sofie Fenykové, Zuzany Hodulové, Iris Hobson-Mazur, Viktora Klemši, Hanny Palamarchuk a Ismini Vafiadu. Devadesátiminutový projekt začne v devatenáct hodin.
Foto: ilustrační - Facebook souboru
Příspěvky redakce
- Hlaváč, Kusnjer, Ballý nebo Pražák získají letos ocenění Master Prix
- Jihočeské divadlo uvádí oživlý příběh Vánoc
- Mozartův Mesiáš k poslechu v Brně i se slovenskými pěvci
- Sto čtyřicet let první stálé české divadelní scény v Brně na online výstavě
- SOČR pod taktovkou Jana Kučery mimo jiné se skladbou Jana Kučery
Více z této rubriky
- Jihočeské divadlo uvádí oživlý příběh Vánoc
- Mozartův Mesiáš k poslechu v Brně i se slovenskými pěvci
- SOČR pod taktovkou Jana Kučery mimo jiné se skladbou Jana Kučery
- Praha má nové muzeum věnované Mozartovi
- Plzeňské Vánoce jazzově i s akordeony
- Vánoce v Košicích
- ČRo D-dur: Na návštěvě u hobojistky Jany Brožkové
- Adventní koncerty Nadačního fondu Magdaleny Kožené podpoří i hudebně nadané děti
- Čtvero ročních dob z Benátek a Buenos Aires se studentskými filharmoniky
- Dvojí Vánoce s Jihočeskou filharmonií