Ostravský balet se rozloučí se sezónou vzpomínkou na karanténu
Tanečníci Národního divadla moravskoslezského se za celé divadlo rozloučí se stávající sezónou představením s názvem Tanec z celého srdce pro Vás. Členové baletu vytvořili originální choreografie mapující dobu karantény, které doplní dva krátké filmy. První z nich nazvaný Different popisuje zážitky pěti tanečníků souboru během karantény. Je zasazený do přírody a do prostředí ostravského industriálu Vítkovických sléváren. Projekt Social distancing Giorgia Madii pak formou mluveného slova v kombinaci s tancem přibližuje maličkosti všedních dní tanečníků v době karantény. Projekt uvede balet pro omezený počet diváků v úterý 16. června od půl sedmé v Divadle Jiřího Myrona.
Příspěvky redakce
- Dny nové opery Ostrava míří do finále. Nabídnou Klauny v evropské premiéře
- Sukova Serenáda zazní ve Francii díky Slovenskému komornímu orchestru
- Poslední týden Smetanovy Litomyšle. Porgy a Bess, Mendel Megaking, Bryn Terfel, Morricone a jiní
- První vystoupení Petra Popelky s Mnichovskými filharmoniky
- Varhanní léto na Broumovsku se koná pošestadvacáté
Více z této rubriky
- Cena Jiřího Bělohlávka pro houslistu Milana Al-Ashhaba
- HAMU otevřela nové zvukové studio. Nabídne práci s prostorovým zvukem i zázemí pro umělecký výzkum
- Vánoční fanfáry předmětem kompoziční soutěže v Brně
- O post rektora JAMU se ucházejí dva kandidáti
- Antoine Thevoz vítězem violového ročníku Beethovenova Hradce
- Lukáš Bátor vítězem celostátní skladatelské soutěže. Zaujal skladbou na text Pavla Šruta
- Sbory Kajetán a Malý Kajetán uspěly v Krakově a míří na světový šampionát do Tokia
- Skladatelskou soutěž Generace ovládl Jaakko Kilpeläinen
- Titul absolutního vítěze Prague Junior Note 2026 si rozdělili čtyři mladí klavíristé
- Hornista Jan Vobořil ml. uspěl na soutěži v Markneukirchenu