Pardubická filharmonie uvádí nový spot
Také Komorní filharmonie Pardubice hledá alternativní cesty, jak zůstat se svými posluchači v kontaktu. Kromě cyklu s názvem Za hráči KFP domů, který mapuje na facebooku aktivitu jednotlivých hráčů, zpřístupňuje orchestr na internetu i své špičkové archivní nahrávky. Ty jsou doplněné o záběry a fotografie z více než padesáti sezon orchestru. V čerstvě zveřejněném spotu zní Symfonie D dur Jana Václava Hugo Voříška patřící ke kmenovému repertoáru filharmonie. Nahrávku z roku 1983 řídí tehdejší šéfdirigent Libor Hlaváček.
Příspěvky redakce
- Dny nové opery Ostrava míří do finále. Nabídnou Klauny v evropské premiéře
- Sukova Serenáda zazní ve Francii díky Slovenskému komornímu orchestru
- Poslední týden Smetanovy Litomyšle. Porgy a Bess, Mendel Megaking, Bryn Terfel, Morricone a jiní
- První vystoupení Petra Popelky s Mnichovskými filharmoniky
- Varhanní léto na Broumovsku se koná pošestadvacáté
Více z této rubriky
- Cena Jiřího Bělohlávka pro houslistu Milana Al-Ashhaba
- HAMU otevřela nové zvukové studio. Nabídne práci s prostorovým zvukem i zázemí pro umělecký výzkum
- Vánoční fanfáry předmětem kompoziční soutěže v Brně
- O post rektora JAMU se ucházejí dva kandidáti
- Antoine Thevoz vítězem violového ročníku Beethovenova Hradce
- Lukáš Bátor vítězem celostátní skladatelské soutěže. Zaujal skladbou na text Pavla Šruta
- Sbory Kajetán a Malý Kajetán uspěly v Krakově a míří na světový šampionát do Tokia
- Skladatelskou soutěž Generace ovládl Jaakko Kilpeläinen
- Titul absolutního vítěze Prague Junior Note 2026 si rozdělili čtyři mladí klavíristé
- Hornista Jan Vobořil ml. uspěl na soutěži v Markneukirchenu