V zahradě žižkovského Atria zahraje soubor Fagotiky
Dívčí fagotové kvarteto Fagotiky vystoupí dnes od osmi hodin v rámci hudebního programu Atria na Žižkově. Na program koncertu v zahradě vybraly fagotistky populární, swingovou a filmovou hudbu. Fagotiky vystupují společně od roku 2009 a kromě komorních koncertů doma i v zahraničí propagují fagot mezi mladou generací prostřednictvím edukativních koncertů. Své programy pro školy pořádají ve spolupráci s Českým spolkem dvouplátkových nástrojů. Kvarteto tvoří Michaela Špačková, Denisa Beňovská, Markéta Davidová a Kateřina Kmínková, pravidelně s nimi také spolupracuje Tereza Matoušková.
Příspěvky redakce
- Alinde Quintet jako událost začátku léta v Horažďovicích
- Dny nové opery Ostrava míří do finále. Nabídnou Klauny v evropské premiéře
- Sukova Serenáda zazní ve Francii díky Slovenskému komornímu orchestru
- Poslední týden Smetanovy Litomyšle. Porgy a Bess, Mendel Megaking, Bryn Terfel, Morricone a jiní
- První vystoupení Petra Popelky s Mnichovskými filharmoniky
Více z této rubriky
- Cena Jiřího Bělohlávka pro houslistu Milana Al-Ashhaba
- HAMU otevřela nové zvukové studio. Nabídne práci s prostorovým zvukem i zázemí pro umělecký výzkum
- Vánoční fanfáry předmětem kompoziční soutěže v Brně
- O post rektora JAMU se ucházejí dva kandidáti
- Antoine Thevoz vítězem violového ročníku Beethovenova Hradce
- Lukáš Bátor vítězem celostátní skladatelské soutěže. Zaujal skladbou na text Pavla Šruta
- Sbory Kajetán a Malý Kajetán uspěly v Krakově a míří na světový šampionát do Tokia
- Skladatelskou soutěž Generace ovládl Jaakko Kilpeläinen
- Titul absolutního vítěze Prague Junior Note 2026 si rozdělili čtyři mladí klavíristé
- Hornista Jan Vobořil ml. uspěl na soutěži v Markneukirchenu