KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Bratislavský workshop Simony Šaturové english

Prominentní sopranistka Simona Šaturová zve do Bratislavy na svůj dvoudenní workshop. V místě zvaném Dom Albrechtovcov (Albrecht Forum) ve slovenské metropoli se uskuteční 14. a 15. srpna. Projekt zpěvačka nazývá BelcantoLab a ke spolupráci přizvala slovenskou klavíristku Evu Ferguson působící na illinoiské Wesleyan University. Uzávěrka přihlášek na workshop je dnes 1. srpna.

Před sedmnácti lety mi změna techniky dechu zachránila kariéru a prodloužila ji do dnešních dnů. Díky této změně jsem mohla zpívat v Carnegie Hall v New Yorku, v tokijské Suntory Hall či v Elbphilharmonie v Hamburku. Za tímto přerodem stála a stále stojí významná holandská pedagožka Margreet Honig. Spolupráce s ní je pro mne tak obrovským zážitkem, že by byla velká škoda tuto zkušenost a znalost nepředat dál,“ říká známá pěvkyně původem ze Slovenska. Dvoudenní akce je určena studentům a absolventům uměleckých škol i profesionálním zpěvákům. Zahrnuje dvě pěvecké lekce, dechová cvičení (metoda Margreet Honig) a konzultace. Všechny potřebné informace jsou k dispozici ZDE

V roce 2023 už pod vedením Šaturové proběhl jeden workshop, tentokrát v české metropoli. Praha Workshop a Masterclass se konal ve spolupráci se Spolkem přátel hudebních talentů a Konzervatoří a střední školou Jana Deyla.

Foto: Jan Houda

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky