„Od prvních tónů bylo zřejmé, že se jedná o prvotřídní orchestr, který si Pavel Šporcl nevybral ke spolupráci náhodou.“
„Vzhledem ke Šporclově technice, která je neomylná, vyzněla závěrečná, pátá část díla jako vrchol.“
„Dynamické rozpětí ‚doprovázejícího‘ orchestru bylo veliké.“
Mezinárodní hudební festival Hvězdy nad Vltavou pokračuje. V Českých Budějovicích v Kulturním domě Slavie vystoupil 22. června vídeňský Tonkünstler Orchestra. Dirigoval Alexandre Bloch, sólový part ve Španělské symfonii Édouarda Lalo a v Introdukci a rondu capricciosu Camille Saint-Saënse přednesl Pavel Šporcl. Výkon orchestru zvedl všechny posluchače koncertu ze židlí.
7 minut čtení Číst dál…