Jana Šrejma Kačírková tuto a příští neděli online
Dnes na Stříbrnou a příští týden na Zlatou adventní neděli vystoupí sopranistka Jana Šrejma Kačírková v komponovaném pořadu, který na prosinec připravili František Kinský, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, a klavírista Matyáš Novák. První dva díly se věnovaly Vánocům ve světě a tématem zbylých dvou teď budou tradiční české Vánoce. Koncerty můžete sledovat od 14 hodin na Facebooku agentury KINSKÝ Art Media, Nového zámku, Jany Šrejmy Kačírkové a na Facebooku a YouTube kanálu Matyáše Nováka.

Čerstvá držitelka už třetí Ceny Thálie a sólistka Národního divadla, sopranistka Jana Šrejma Kačírková dnes nabídne pořad s názvem Fantazie na Českou mši vánoční „Hej mistře“, který připomene skladatele a kantora z Rožmitálu pod Radhoštěm Jakuba Jana Rybu, jehož hudba k českým svátkům neodmyslitelně patří. O zlaté neděli 20. prosince pak zazní známé a oblíbené české vánoční koledy. „Na zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí jsem už podruhé zažila krásnou atmosféru, milé tváře, profesionální přístup a něžnou vánoční atmosféru. Doufám, že v přenosech našich adventních koncertů bude cítit ta velká radost, se kterou jsme všichni pracovali a že jimi také potěšíme velkou část on-line publika,“ říká Jana Šrejma Kačírková.

„Konečně se zase naším zámkem nese živá hudba: půvabné vánoční melodie a písně, ve svátečně vyzdobeném Zrcadlovém sále. Co víc jsem si k Vánocům mohl přát,“ dodává František Kinský.
Každý z dílů má zcela odlišnou dramaturgickou linku. Ve svém vlastním aranžmá klavírista Matyáš Novák v prvním dílu provedl světové vánoční melodie, ve druhém vánoční písně, které pro české posluchače nazpíval Karel Gott.
Foto: Zdeněk Fabiánek / archiv KINSKÝ Art Media
Příspěvky redakce
- Smetanovy Jabkenice propojí hudbu, rodinný program i svět neslyšících návštěvníků
- ‚Samé schválnosti a vtipy.‘ Sto let od vzniku Janáčkova Capriccia s Janáček Ensemble
- Tomáš Netopil a ansámbl Silentium v červnu dokonce pětkrát spolu
- Putování za studánkami i po cestě klavíristy. Litomyšlský Smetanův dům vábí
- Děti ze ZUŠ si zahrají společně s hráči České filharmonie
Více z této rubriky
- Smetanovy Jabkenice propojí hudbu, rodinný program i svět neslyšících návštěvníků
- ‚Samé schválnosti a vtipy.‘ Sto let od vzniku Janáčkova Capriccia s Janáček Ensemble
- Tomáš Netopil a ansámbl Silentium v červnu dokonce pětkrát spolu
- Putování za studánkami i po cestě klavíristy. Litomyšlský Smetanův dům vábí
- Děti ze ZUŠ si zahrají společně s hráči České filharmonie
- Mozartovy děti zazáří v Brně. Už posedmnácté
- Via ad Artem připomene výročí Dvořákovy Stabat Mater
- Beethoven, Dvořák i nová česká symfonie. Karlovarští symfonikové představili sezónu 2026/27
- Festival Leoše Janáčka otevírá novou kapitolu. Nabídne hvězdné hosty, nové projekty i hudbu napříč regionem
- Kutnohorský festival komorní hudby i letos tematizuje Šostakoviče