KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Filharmonie Brno bude streamovat zrušený koncert english

O zrušené koncerty Obrázky z výstavy posluchači Filharmonie Brno nepřijdou. Orchestr je bude streamovat na webových stránkách a na svém facebookovém profilu zítra od sedmi hodin. Link zveřejní Filharmonie Brno zítra odpoledne na stejných místech. Jde o mimořádný projekt, který ve světové premiéře doprovodí vizualizace mezinárodně uznávaného umělce Cori O´Lana připravené ve spolupráci s Ars Electronica.

„Chci velmi poděkovat orchestru, šéfdrigidentovi i Cori O´Lanovi, že posluchačům takto vyšli vstříc. Cori bude vizualizace osobně pouštět v sále,“ informovala ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová. Oproti plánu se koncert neuskuteční v Janáčkově divadle, ale v Besedním domě. Orchestr při něm obsadí celé hlediště. „Vizualizace, které díky snímačům nad hudebníky převádějí v reálném čase hudbu do obrazů, posluchači u monitorů uvidí. Budeme je prostřihávat do záběrů na orchestr,“ uvedl šéfdirigent brněnských filharmoniků Dennis Russell Davies s tím, že při přenosu zazní Musorgského Obrázky z výstavyMartinů Fresky Piera della Francesca. Koncertu bude předcházet krátký videoúvod ředitelky a šéfdirigenta Filharmonie Brno.

Plánované koncerty ve čtvrtek 12. a pátek 13. března byly prakticky vyprodané. Posluchači mohou vstupenky na zrušené koncerty vracet ode dne následujícího poté, co se měl koncert uskutečnit. Vracejí se pouze ve filharmonickém předprodeji v Besední ulici, vstupné dostanou lidé v hotovosti, nelze ho poslat na platební kartu. Vrácení je možné do 90 dnů od data konání koncertu, nejlépe je ale vrátit vstupenky do měsíce.

O tom, kolika dalších koncertů se zákaz dotkne, zatím nechce Kučerová spekulovat. „Jisté je zatím asi jen to, že nebudeme hrát ani příští týden, kdy máme čtyři vyprodané koncerty. I na tyto budeme vracet vstupné,“ doplnila Kučerová.

Foto: Filharmonie Brno

Tereza Kramplová

Tereza Kramplová

Hudební manažerka

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.Příspěvky od Tereza KramplováVíce z této rubriky