pátek, 31 březen 2023 11:50

Jihočeské divadlo na jaře

Autor:

Začátek jara tradičně patří slavnostnímu předávání cen Jihočeská Thálie za rok 2022. Šestadvacátý ročník slavnostního večera se bude konat v pátek 31. března a nese podtitul Choreografie pro každého. Celý večer roztančí soubor baletu Jihočeského divadla pod taktovkou choreografů Štěpána Pechara a Ondřeje Vinkláta z uskupení Dekkadancers. Součástí večera bude vyhlášení divácké ceny za nejlepší inscenaci roku 2022 a cena Českého rozhlasu za rozhlasové herectví.

 

2023-03-31-jaro-s-JD-01

 

Opera Jihočeského divadla pro diváky připravila pestrý jarní program v podobě tří koncertů. Velikonoční svátky na Velký pátek zahájí operní soubor tradičním koncertem v kostele obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích. Requiem Giuseppe Verdiho, jež patří mezi velkolepé kompozice pro sóla, velký sbor a orchestr, hudebně nastudoval šéfdirigent opery JD David Švec.

Ve středu 12. dubna uvedeme mimořádný koncert u příležitosti životního jubilea barytonisty Alexandra Beně s názvem Šťastné i smutné cesty mé. Na klavír pěvce doprovodí a další skladby pro tento nástroj přednese šéfdirigent opery David Švec,“ zve Jihočeské divadlo s tím, že ve druhé polovině dubna na prknech Jihočeského divadla zaznějí skladby světových autorů v podání žáků, sólistů ze Základní umělecké školy B. Jeremiáše v Českých Budějovicích za doprovodu orchestru opery. Šestý koncert mladých nadějí s orchestrem Jihočeského divadla se uskuteční 19. dubna.

 

Foto: Jihočeské divadlo  - Facebook

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.