Začíná Jihočeský komorní festival
15. ročník Jihočeského komorního festivalu zahájí příští víkend v Hluboké nad Vltavou Český filharmonický sbor Brno pod vedením Petra Fialy. Festival zavítá do jihočeských kostelů i galerií a nabídne osm komorních koncertů v podání houslisty Václava Hudečka, violoncellisty Petra Nouzovského, violistky Kristiny Fialové, mezzosopranistky Evy Garajové a dalších.

Na zahajovacím koncertě festivalu v sobotu 27. června zazní v Hluboké nad Vltavou v kostele sv. Jana Nepomuckého od pěti hodin v podání Českého filharmonického sboru díla Georga Friedricha Händela, Antonína Dvořáka a Gabriela Faurého. Následující dva sobotní komorní koncerty představí violoncello Petra Nouzovského ve spojení s cembalem Moniky Knoblochové a violou Kristiny Fialové. 11. a 18. července rozezní sakrální prostředí kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci a kostela sv. Štěpána v Horním Bukovsku.

V sobotu 25. července zahraje v kostele sv. Bartoloměje v Kunžaku houslista Václav Hudeček za doprovodu cembalisty Martina Hrocha skladby Antonia Vivaldiho, Giuseppe Tartiniho a Františka Bendy. Obrazárna Špejchar v Želeči se rozezní barokní židovskou hudbou v sobotu 1. srpna v podání barokního souboru Creatio. Hned v neděli 2. srpna bude kaple sv. Kříže ve Slavonicích patřit mladým interpretům, violoncellistovi Josefu Matěji Švecovi a akordeonistovi Martinu Šulcovi. Předposlední koncert festivalu představí 15. srpna violu Kristiny Fialové a virginal Michaely Káčerkové v kostele sv. Petra a Pavla v Hosíně. Závěr přehlídky bude patřit 22. srpna v Galerii Záliv mezzosopranistce Evě Garajové a flétnistce Žofii Vokálkové v koncertu nazvaném Imprese v hudbě.

Foto: archiv Jihočeského komorního festivalu, archiv KlasikyPlus, archiv SHF
Příspěvky od Tereza Kramplová
- Národní divadlo moravskoslezské vydalo on-line publikaci o Janáčkovi
- Festival v Litomyšli připomene dědictví baroka
- Happening ZUŠ Open bude na podzim
- Orchestr v Mariánských Lázních zahraje i k výročí golfového klubu
- Nový festival v Podyjí nese jméno varhanáře Silberbauera
Více z této rubriky
- Via ad Artem připomene výročí Dvořákovy Stabat Mater
- Beethoven, Dvořák i nová česká symfonie. Karlovarští symfonikové představili sezónu 2026/27
- Festival Leoše Janáčka otevírá novou kapitolu. Nabídne hvězdné hosty, nové projekty i hudbu napříč regionem
- Kutnohorský festival komorní hudby i letos tematizuje Šostakoviče
- Vizovické zámecké kulturní léto Aloise Háby nabídne rodinné hudební příběhy
- Hana Blažíková a Jan Krejča společným cílem Hudebních výletů
- SOČR v Riegrových sadech
- ČRo D-dur: Dvousté výročí odchodu Carla Marii von Webera
- Žilinský komorní orchestr zakončí sezónu s Leošem Svárovským
- Západočeský symfonický orchestr uzavře sezónu premiérou i vzpomínkou na Belle Époque