sobota, 05 říjen 2019 10:50

Ocenění za provedení skladeb Martinů

Autorka:

Další úspěch pro mladé interprety. České Quasi Duo, které tvoří houslistka Marie Hasoňová a violoncellistka Judita Škodová, zvítězilo na letošní International Summer Academy 2019 v kategorii Nejlepší interpretace díla Bohuslava Martinů. Nedávno to oznámila Nadace Bohuslava Martinů, která je sponzorem ceny. Porota ocenila jejich provedení Dua pro housle a violoncello, H 371. V kategorii Nejlepší komorní soubor zvítězil další český zástupce, Trio Incendio, které hraje ve složení Filip Zaykov - housle, Vilém Petras - violoncello a Karolína Františová - klavír.

 

000001577th

 

Marie Hasoňová je laureátkou mnoha mezinárodních soutěží, mj. loňské Soutěže Bohuslava Martinů. Stejně tak Judita Škodová, která na ní vyhrála cenu za nejlepší interpretaci díla Martinů, a tu v rámci International Summer Academy získává nyní už počtvrté. Obě působí zároveň v souboru Quasi Trio, který bude mít brzy absolventský koncert z cyklu “Ti nejlepší” za doprovodu PKF-Prague Philharmonia, bude se konat 1. listopadu od půl osmé v Sále Martinů.I  Trio Incendio pravidelně sbírá ceny z mezinárodních soutěží a v loňském roce se stalo absolutním vítězem také na Soutěži B. Martinů v Praze.

 

4648618019469401054203586754676842872963072o

 

International Summer Academy, kterou pořádá Unviersität für Musik und darstellende Kunst Wien, jsou letní kurzy ve Vídni, kterých se každoročně účastní více jak 300 nadaných studentů z několika desítek zemí světa.

Foto: Archiv Nadace BM

 

image1

 

Veronika Paroulková

Vyrostla v hudebně výtvarné rodině. Vystudovala Právnickou fakultu UK, zpěv na Konzervatoři J. Ježka a soukromě hru na klavír a klarinet. Od 17 let se věnuje moderování a působí za mikrofonem nebo před televizní kamerou bez přestávky dodnes. Pracovala jako moderátorka na Classic FM (dnes Classic Praha), moderátorka zpravodajství v Radiu City, v ČRo Region a Radiožurnálu, poté vedoucí zpravodajství a publicistiky ČRo Region. Připravovala a moderovala pořad Telefonotéka a přenosy koncertů klasické hudby pro ČRo Vltava, publicistický pořad Proti srsti TV Prima, v České televizi pořady Před půlnocí, Před polednem, Studio 6, Politické spektrum, vědecký pořad Milenium a Zprávy ČT 24. V současné době moderuje Magazín Leonardo pro Český rozhlas Plus. Kromě toho psala články o klasické hudbě pro Divadelní noviny a spolupracuje jako moderátorka i s několika festivaly klasické hudby, s ČT ART, s pořadateli koncertů nebo s vědeckými institucemi. Její zálibou je golf a fotografování, ráda cestuje, chodí v přírodě, tančí nebo lyžuje. Jako koníčka má i vaření, kvalitní vína a gastronomii. A kde to jde, potkáte ji s fenkou Westíka pojmenovanou Mimi podle Pucciniho Bohémy, se kterou tvoří nerozlučnou dvojici. Založení portálu KlasikaPlus.cz považuje za zpečetění svého hlubokého vztahu s vážnou hudbou…

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.