pondělí, 21 prosinec 2020 11:25

Mezinárodní online hudební soutěž pro dua ve složení housle a flétna

Autor:

V německém Kasselu vznikla nová hudební soutěž pro dua ve složení housle a flétna. Nese podtitul Corona Encore: Coffee Mask – Virtuosové hrající s maskou! Soutěžící mají natočit dvě hudební videa, a to se skladbami Kávová maska houslistky Viktorie Elisabeth Kaunzner z roku 2014, která interpretům předepisuje nutnost hrát s maskou, a Andante od Carla Philippa Emanuela Bacha z Dua pro flétnu a housle, Wq. 140 H. 598. Klipy s natočenými díly poté pošlou organizátorům soutěže. Uzávěrka je 20. ledna příštího roku. Patronkou projektu je hudební ředitelka Baltimore Symphony Orchestra a hlavní dirigentka Vídeňského rozhlasového orchestru Marin Alsop.

 

113

 

Soutěž je reakcí na smolný covidový rok 2020 a má být „kontrapunktem“ této situace. Skladatelka a houslistka Viktoria Elisabeth Kaunzner a flétnista Stathis Karapanos nahráli jako inspiraci pro dua klip, který si můžete pustit zde.

Účast prostřednictvím hudebního videa je zdarma. Porota udělí peněžní ceny v celkové hodnotě čtyři tisíce pět set eur a mezi další ceny patří mistrovské kurzy a jiné ceny. Všechna zúčastněná dua budou prezentována prostřednictvím sociálních médií.

V mezinárodní porotě zasednou Benoît Fromanger, flétnista, dirigent a profesor na berlínské Hochschule für Musik „Hanns Eisler“, Ilja Gringolts, houslista a skladatel, profesor na curyšské univerzitě, Viktoria Elisabeth Kaunzner, houslistka, profesorka a skladatelka, Adelheid Krause-Pichler, flétnistka a muzikoložka, členka výkonného výboru německé Tonkünstlerverband a členka Spolkového výboru pro hudební profese Německé hudební rady, a Eva Schulz-Jander, ředitelka Kasseler Kultur Forum, čestná občanka Kasselu a dlouholetá generální ředitelka Společnosti pro křesťansko-židovskou spolupráci.

 

110

 

Soutěž pořádá Kasseler Kultur Forum ve spolupráci s Universal Korean Organic Ensemble Viktoria & Virtuosi, Victory Academy Berlin for Musical Excellence a Furore Verlag Kassel.

 

Foto: Kemna, archiv soutěže

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.