pátek, 13 leden 2023 13:07

Deváté Letní hornové kurzy v Broumově otevírají přihlášky

Autor:

Letní hornové kurzy Broumov právě v těchto dnech zahajují registraci. Již devátý ročník mezinárodních kurzů hry na lesní roh se koná od 30. července do 5. srpna v Broumovském klášteře. Zájemci se mohou přihlásit již nyní online, na úvodní straně webu www.letnihornovekurzy.cz. Pořadatelem je obecně prospěšná společnost Za poklady Broumovska.

 

2023-01-13-LHKB2023-01

 

Letní hornové kurzy Broumov se během osmi let svého trvání vyprofilovaly mezi největší akce svého druhu v Evropě. V roce 2022 přivítali pořadatelé více než osmdesát mladých hornistů. Kurzy se etablovaly mezi mladými hráči jako možnost poznávání různorodých hráčských kultur, setkávání s těmi nejlepšími pedagogy a s plným servisem v klášteře Broumov. Jsou zaměřené především na mladé studenty z konzervatoří a vysokých škol, připravujících se na profesionální kariéru. Doplněné však mohou být i studenty ZUŠ či zájemci z řad veřejnosti.

 

2023-01-13-LHKB2023-02

 

V rámci kurzů probíhají individuální i skupinové lekce, přednášky o způsobu hry na lesní roh, masterclassy nebo výstavy hudebních nástrojů domácích či zahraničních vystavovatelů. Součástí akce je šest koncertů a skupinové hornové halali.

Kurzy v posledních letech objednávají u soudobých skladatelů skupinová halali a generují a rozšiřují tak hornový repertoár. Jsem moc šťastná, že s námi bude letošní rok spolupracovat skvělý skladatel a dirigent Jan Kučera. Právě jeho nové Halali zazní v průběhu týdne několikrát, a to jak v broumovském klášteře, tak v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích,“ říká zakladatelka a umělecký garant kurzů, hornistka Zuzana Rzounková a představuje též lektory ze zahraničí. Pozvání tentokráte přijali dva významní zahraniční hornisté: Christian Lampert, který působí na univerzitách v Basileji a Bernu a je prezidentem mezinárodní soutěže v Markneukirchen, a dále pak italský hornista Luca Benucci, první hornista Maggio Musicale Fiorentino i umělecký ředitel Italian Brass Week a dalších institucí.

 

2023-01-13-LHKB2023-03

 

Lektory devátého ročníku Letních hornových kurzů budou sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK Zuzana Rzounková a pedagog JAMU v Brně, Christian Lampert, profesor hry na lesní roh na Music Academy Basel a Academy of Arts Bern ve Švýcarsku a prezident mezinárodní soutěže v Markneukirchen. Dále pak italský hornista Luca Bennuci, první hornista Maggio Musicale Fiorentino, profesor na Fiesole Music School Foundation, umělecký ředitel Italian Brass Week a Mediterraneo Horn Sound a prezident Italian Brass Network a Club del Corno, Jindřich Petráš, proděkan hudební fakulty JAMU v Brně a pedagog hry na lesní roh JAMU v Brně, Jan Vobořil, sólohornista České filharmonie a pedagog HAMU v Praze, Petr Hernych, pedagog Pražské konzervatoře a vedoucí skupiny lesních rohů v S. O. hl. m. Prahy FOK, Martin Sokol, první hornista téhož orchestru a Lenka Němcová, pedagožka ZUŠ Police nad Metují a Broumov. Klavírní doprovod zajistí Jana Goliášová, Mio Sakamoto a Kamila Kolářová.

 

2023-01-13-LHKB2023-04

 

Foto: archiv kurzů

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.