úterý, 08 srpen 2023 13:54

Gabriela Beňačková předá své zkušenosti pěveckým adeptům

Autor:

Zapsaný spolek Opera studio Praha pořádá v termínu od 21. do 26. srpna v budově Hudební akademie múzických umění (HAMU) v Praze Mezinárodní interpretační kurzy. Na kurzech se otevřou tři třídy. Zájemci si budou moci vybrat třídu slovenské sopranistky Gabriely Beňačkové, třídu amerického hlasového pedagoga a pianisty Timothyho Cheeka nebo třídu, kterou povede francouzská klavíristka a pěvecká kantorka lyonské konzervatoře Hélène Lucas. Přihlášky na kurzy jsou otevřeny do 15. srpna.

 

2023-08-08-Opera-studio-Praha-kurzy-01

 

Studenti v rámci kurzů také absolvují hodiny herectví a „stage presence“ s Vojtěchem Svobodou, kurz fonetiky pro zpěváky a také přednášku na téma Management a sebeprezentace s hobojistou Vilémem Veverkou. 26. srpna se od šestnácti hodin uskuteční závěrečný koncert absolventů kurzu v Sále Martinů na pražské HAMU. Bližší informace zde.

Opera studio Praha má za cíl vytvářet tvůrčí zázemí začínajícím umělcům mnoha oborů. Podle vzoru zahraničních institucí podobného zaměření se spolek rozhodl spojit mladé umělce, zejména operní pěvce, dirigenty, mimy, choreografy, tanečníky a instrumentalisty v projektech, které jim na začátku kariéry umožní umělecky dozrát, získat zkušenosti, rozvíjet se, jakož i objevovat nové rozměry svých talentů ve spolupráci s českými i zahraničními kolegy.

 

2023-08-08-Opera-studio-Praha-kurzy-02

 

Foto: ilustrační - International opera vocal competition of Gabriela Benackova

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.