sobota, 08 květen 2021 14:45

Festival Divadelní svět Brno 2021 s Novou perspektivou

Autor:

Mezinárodní festival Divadelní svět Brno oznamuje, že se v termínu od 20. do 25. května uskuteční. Organizátoři se rozhodli pro realizaci navzdory nejistotě, v níž se česká kulturní scéna už několik měsíců nachází. Letošním tématem bude příznačně Nová perspektiva. Ta bude nečekaně široká – sahat bude od zahraničních inscenací přes české a v koprodukci Divadelního světa Brno a subjektů nezávislé scény vzniklé inscenace až po tematické večery, diskuse, koncerty nebo třeba jen inscenované procházky. Pořadatelé ujišťují, že na své si přijde každý.

 

61611

 

„Vzhledem k panující nejistotě a bezvýsledným vyjednáváním jsme požádali příslušné ministry, aby festivalu udělili výjimku z platných epidemiologických opatření a umožnili realizaci festivalu coby jednoho z pilotních projektů,“ říká ředitel festivalu Divadelní svět Brno Martin Glaser a jedna z dramaturgyň festivalu, Barbara Gregorová, doplňuje: „V reakci na situaci, v níž zodpovědní politici nejsou schopni nabídnout nejen divákům, ale vlastně celé společnosti, solidní perspektivu, jsme se s vynaložením všech sil rozhodli připravit tři různé varianty festivalu, které nám umožní dostát závazku vůči našim divákům i kolegům divadelníkům za každé situace.“

Vojtěch Pospíšil za pořadatele vysvětlil, že tři různé varianty festivalu znamenají, že se bude hrát pro publikum, avšak pokud to nepůjde, dojde na druhý způsob – streamování. Bude-li možno uspořádat představení alespoň s omezeným počtem návštěvníků, vznikne třetí možnost, a to sledování jak v divadle, tak online.

 

6149

 

Průběžně aktualizovaný program a aktuální informace o festivalu najdou diváci na webových stránkách www.divadelnisvet.cz.

 

182

 

Foto: Robert Vystrčil, Marek Olbrzymek

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.