Ivo Kahánek na benáteckých klavírních hodech
Ivo Kahánek bude dalším chodem Zimních klavírních hodů v Benátkách nad Jizerou. Koncert se koná v malém sále novobenátecké Záložny v úterý 15. února od půl osmé večer. Program zahájí sonáta c moll „Patetická“ Ludwiga van Beethovena, pak zazní výběr z Poetických nálad Antonína Dvořáka a po přestávce Fantasie – Impromptu cis moll a Sonáta h moll Fryderyka Chopina. Zimní klavírní hody jsou komorním festivalem, který se odehrává během zimy a předjaří na koncertech Kruhu přátel umění. 18. ledna ho zahájil Ondřej Kabrna. Třetí a zároveň závěrečný koncert je v plánu 5. dubna a vystoupí na něm Miroslav Sekera.
Příspěvky redakce
- Marek Kozák dvakrát v Německu. S Janem Čmejlou se vrátí do Lipska
- Vondráčkovy červnové koncertní cesty Evropou
- Akademici komorní hudby v Niměřicích a Nelahozevsi
- Rudolfinum plné dětí díky Pražskému filharmonickému sboru i České filharmonii
- Straussův Netopýr pobaví v Brně
Více z této rubriky
- Nora Lubbadová soutěžila v Jerevanu. Vítězem Eurovision Young Musicians je polský akordeonista
- Jiří Kotouč (1945–2026)
- Pražský pěvec 2026 zná vítěze. Jedním z nejúspěšnějších účastníků se stal Theodor Šimáček
- Jakub Zicha (1974–2026)
- Orchestrální a sborová asociace jednala o budoucnosti živého umění i médií veřejné služby
- Barbara Maria Willi odvolána prezidentem z postu rektorky JAMU
- Pavol Dvorský (1954–2026)
- Brian Large (1937–2026)
- Jubilejní ročník soutěže Mladí pianisté hrají na klavír Steinway & Sons představil novou generaci talentů
- Vltavská filharmonie na dosah