KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Mistrovské kurzy Pražského jara english

I v rámci letošního ročníku festivalu Pražské jaro mají zájemci možnost navštívit masterclassy s předními umělci. Uzávěrka přihlášek aktivních účastníků je stanovena na 31. března. Mistrovských kurzů se uskuteční celkem pět, kromě posledního všechny na půdě pražské HAMU.

První kurz je k dispozici hned druhý den festivalu 13. května. Masterclass určený širokému publiku povede André Cazalet, sólohornista Orchestre de Paris. O den později nabídne své služby Liviu Prunaru, koncertní mistr amsterdamského Královského orchestru Concertgebouw. Violoncellista Victor Julien-Laferrière předá své poznatky 16. května a ještě jednou se na Hudební a taneční fakultě AMU sejdou umělci toužící po sebezdokonalení 27. května, kdy své zkušenosti nabídne Amaury Coeytaux, primárius souboru Modigliani Quartet.

Široké veřejnosti je určen i kurz 1. června v centru DOX se členy souboru Klangforum Wien. Na Pražském jaru účinkoval i v minulém roce. Specializuje se na soudobou hudbu, přičemž ovládá i ty nejnáročnější interpretační techniky. Premiéroval na pět set děl současných autorů a jako kolektiv zastává profesorský post na Kunstuniversität v Grazu.

Foto: Pražské jaro / Petra Hajská

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky