Pěvecké interpretační kurzy na zámku Liteň i s návštěvou z Chicaga
Ve dnech 1. až 6. září ožije areál zámku Liteň už 12. ročníkem Pěveckých a interpretačních kurzů Festivalu Jarmily Novotné, hudební událostí zaměřenou na mladé pěvce klasické hudby. V inspirativním prostředí středočeského barokního sídla se opět setkají mladí talentovaní pěvci se špičkami světové i domácí operní scény.

„Letošní ročník je pro nás výjimečný především osobností dirigenta Francesca Miliota, který přijede z Chicaga. Je to uznávaný odborník a výrazná osobnost americké operní scény. Mít možnost pracovat s někým, kdo stál u dirigentského pultu Lyrické opery v Chicagu nebo Chicago Symphony Orchestra, je pro mladé zpěváky skutečně unikátní příležitost,“ říká zakladatelka a ředitelka Festivalu Jarmily Novotné Ivana Leidlová. Vedle Miliota se jako lektoři opět představí i sopranistka Helena Kaupová, držitelka Ceny Thálie a profesorka HAMU, a také klavírista a vokální kouč Ahmad Hedar, který dlouhodobě spolupracuje s předními pěvci mladé generace i zahraničními scénami.

Účastníky čeká osm individuálních lekcí, denně s různými lektory, a možnost konzultace techniky i jazykové interpretace. Program zahrnuje jak evropský operní a písňový repertoár, tak i výběr amerických klasik včetně písní a árií z tvorby Leonarda Bernsteina (West Side Story). Kurzy vyvrcholí 6. září závěrečným koncertem pod širým nebem, který se odehraje před nově zrekonstruovanou salou terrenou, barokním altánem v parku zámku Liteň pod názvem Letní noc světových árií a písní.
Foto: Andrew Cioffi, archiv projektu
Příspěvky redakce
- Filharmonie Brno na Vysočině sobě. Koncertní řadu ukončí SOČR
- Jan Křtitel tématem pro Collegium 1704
- Beethoven s Jindrou a Čajkovskij s Lyniv v Košicích
- Závěr dubna Slovenské filharmonie s účastí ředitele filharmonie České
- Příbor hostil mezinárodní klavírní přehlídku Pianoforte per tutti
Více z této rubriky
- Filharmonie Brno na Vysočině sobě. Koncertní řadu ukončí SOČR
- Jan Křtitel tématem pro Collegium 1704
- Beethoven s Jindrou a Čajkovskij s Lyniv v Košicích
- Závěr dubna Slovenské filharmonie s účastí ředitele filharmonie České
- Příbor hostil mezinárodní klavírní přehlídku Pianoforte per tutti
- Kontratenorista David Erler zazpívá v Kuksu
- Filmová a gamingová hudba v Praze při Composers Summit. Přijedou špičky oboru
- ČRo D-dur: Jan Ryant Dřízal a jeho hudební lásky
- Dva koncerty v opavském Minoritu představí žáky i pedagogy regionálních zušek
- Trojanův Kolotoč poprvé na scéně pražského Národního divadla