Rok sborů na brněnském Zelném trhu
Evropský den hudby bude letos v Brně věnován místním amatérským sborům. Happening, který se bude konat 21. června na Zelném trhu, je největší plánovanou událostí celoročního projektu s názvem Rok sborů pořádaného kanceláří pro Brno – město hudby UNESCO. Vystoupí více než tři desítky sborů.

„Naším záměrem je zviditelnění a ocenění. Jen v Brně a blízkém okolí působí více než stovka sborů,” říká David Dittrich, hlavní koordinátor za kancelář Brno – město hudby UNESCO. Samotná akce, která je pro návštěvníky zdarma, začne 21. června v šestnáct hodin na Zelném trhu, kde se postupně představí na tři desítky brněnských sborů. Jako host večera vystoupí od osmnácti hodin hudební uskupení Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Happening vyvrcholí společným finále všech zúčastněných sborů pod vedením sbormistra Petra Koláře. Zazní nejen lidová píseň Ej lásko, lásko, ale také speciálně zkomponovaná píseň od skladatele Miloše Štědroně.
Projekt Rok sborů upozorňuje na amatérské a poloprofesionální pěvecké soubory, jejich život, fungování a aktivity. Kromě aktuálního seznamu aktivních sborů vzniká rovněž kalendárium, do něhož sbory zařadí vybrané koncerty a vystoupení, kterými se letos chtějí prezentovat. Podrobné informace a aktuality k Roku sborů naleznete na Facebookové stránce Brno – město hudby.
Foto: Brněnský filharmonický sbor Beseda Brněnský
Příspěvky redakce
- Jednatřicátou Heranovu violoncellovou soutěž ovládl německý talent Georg Schupelius
- Anastasia Kobekina premiéruje violoncellový koncert Bryce Dessnera
- Slovenská filharmonie otevírá květen po česku. V hlavní roli pianista Bartoš
- Peter Grimes v londýnské Královské opeře v hudebním pojetí Jakuba Hrůši
- Soutěž Pražského jara 2026 s pěti českými želízky v ohni
Více z této rubriky
- Anastasia Kobekina premiéruje violoncellový koncert Bryce Dessnera
- Slovenská filharmonie otevírá květen po česku. V hlavní roli pianista Bartoš
- Peter Grimes v londýnské Královské opeře v hudebním pojetí Jakuba Hrůši
- Soutěž Pražského jara 2026 s pěti českými želízky v ohni
- Setkání hudebních kultur u Svatého Václava na Zderaze
- Šest na pětce počtvrté
- Doksy si připomenou výročí Antonína Bennewitze. S Bennewitzovci
- Orchestr Berg propojí hudbu s digitálním světem i divadlem
- V porotě osmašedesáté ‚Kocianky‘ je i Jan Mráček
- Jihočeská filharmonie hraje v Alžírsku