KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Rusalka v Jihlavě english

Spolek Opera lidem přináší další uvedení své komorně laděné inscenace Dvořákovy opery Rusalka. Nejslavnější česká opera nabízí drama lásky a zrady na pozadí dvou světů, světa přírody a světa lidí. Nejbližší uvedení je k dispozici 28. dubna večer v jihlavském kulturním domě DKO.

Opera je zkrácena a hudební doprovod klavíru (Ahmad Hedar) a harfy zdůrazňuje mimořádné libreto Jaroslava Kvapila – zpěvákům je oproti běžnému orchestrálnímu provedení oper dobře rozumět. Představení se tak stává vhodné pro širokou veřejnost. Důraz je kladen na tradici provedení v úctě k záměrům autorů. Premiéra se uskutečnila 24. března v pražském Divadle Hybernia a příští reprízy v hlavním městě budou k mání na podzim v pražském Hlaholu.

Opera lidem je nezávislý projekt, který vznikl v roce 2022 v rámci Českého pěveckého institutu Vladimíra Chmela. Jeho hlavním cílem je přinášet kvalitní českou operu blíže běžnému divákovi a navrátit jí její někdejší lidovou oblibu. V prosinci 2022 zahájila Opera lidem svoji činnost galakoncertem Od opery k muzikálu v Divadle Hybernia.

Foto: archiv projektu

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky