sobota, 21 březen 2020 12:08

OSA a Intergram zohlední dopad opatření proti pandemii

Autorka:

Provozovatelům gastro zařízení, služeb a hotelům, na které se vztahuje současné nařízení vlády o omezení provozu kvůli ochraně před pandemií koronaviru, prominou Ochranný svaz autorský a Intergram část plateb za užívání hudby za letošní rok. Jako kolektivní správci autorských práv umožní také odložení plateb.

 

2

 

„Při uzavírání smluv jsme připraveni Vám kompenzovat nejen období, po které byly provozovny uzavřené, ale též přihlédneme k aktuálnímu vývoji situace. Zároveň Vám nabízíme možnost odložit platby o 90 dnů od stanového termínu splatnosti“, uvedli ve vyjádření předseda dozorčí rady OSA Luboš Andršt a předseda představenstva OSA Roman Strejček. Na tomto postupu se shodli společně s Ludvíkem Bohmanem, ředitelem společnosti Intergram. Kolektivní správci tak chtějí dle vlastních možností přispět ke zmírnění následků aktuální situace. Ochranný svaz autorský také vyplatil v těchto dnech z Fondu solidarity jednorázovou finanční výpomoc skladatelům a textařům, pro které jsou honoráře z koncertů významnou položkou v jejich rozpočtu.

 

3

 

Posláním OSA je správa autorských majetkových práv hudebních skladatelů, textařů, hudebních nakladatelů a dědiců autorských majetkových práv. Nezávislá společnost Intergram je kolektivním správcem práv výkonných umělců a výrobců zvukových a zvukově obrazových záznamů. „Všude, kde se hraje hudba či pouští televize a rádio, je třeba získat licenci,“ upozorňuje na svých internetových stránkách. Vysílatelé, provozovatelé podniků a další uživatelé mohou sdělovat veřejnosti celý hudební repertoár, pokud kolektivním správcům uhradí spravedlivou odměnu za jeho užití. OSA a Intergram pak vybrané odměny co nejpřesněji rozděluje mezi všechny nositele práv.

 

44

 

Foto: OSA, Intergram, shutterstock

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.