úterý, 05 červenec 2022 08:20

Český Krumlov v červenci – Interpretační kurzy, Mistrovské pěvecké kurzy Vladimíra Chmela a Taneční kurzy Jiřího Horáka

Autor:

Pražský hudební institut letos v Českém Krumlově pořádá čtvrtý ročník Interpretačních kurzů v oboru violoncello, housle a klavír, pátý ročník Mistrovských pěveckých kurzů Vladimíra Chmela a třetí ročník Tanečních kurzů Jiřího Horáka. Akcím bude věnována druhá polovina tohoto měsíce.

 

250

 

Pořadatelé ke spolupráci oslovili opět významné interprety a pedagogy – v oboru violoncello Martina Škampu, v oboru housle Marii Kocián Mátlovou a v oboru klavír Petera Toperczera a Marka Kozáka. Kurzy zahrnují každodenní lekce s klavírním doprovodem Jakuba Škampy, možnost komorní hry pod vedením lektorů a závěrečný koncert účastníků dne 24. července ve Velkém sále kláštera klarisek.

Mistrovské pěvecké kurzy Vladimíra Chmela jsou věnovány především italské, české a německé operní tvorbě. K letošním kurzům byl opět přizván světově uznávaný německý basista s českými kořeny Franz Hawlata. Zatímco Vladimír Chmelo se zaměřuje na oblast italského belcanta, Franz Hawlata je specialistou na wagnerovský, mozartovský a straussovský repertoár. Kurzy končí závěrečným koncertem v kostýmech na Rajském dvoře kláštera klarisek. Instrumentální interpretační kurzy se budou konat v termínu 18. až 24. července a pěvecké lekce ve dvou termínech, a sice 18. až 23. července (Vladimír Chmelo) a 25. až 30. července (Vladimír Chmelo a Franz Hawlata).

 

251

 

V roce 2022 institut pořádá také třetí ročník Tanečních kurzů Jiřího Horáka, které se konají v baletním sále Městského divadla Český Krumlov. Kurzy se budou konat v termínu od 25. do 31. července a zakončí je taneční představení na jevišti Městského divadla Český Krumlov. Minulé články a rozhovory vztahující ke krumlovským kurzům najdete zde.

 

Foto: archiv KlasikyPlus

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.