pátek, 21 červenec 2023 13:19

Pěvecké kurzy v Kališti, v rodném domě Gustava Mahlera

Autor:

Pražský hudební institut ve dnech 30. července až 6. srpna pořádá mistrovské pěvecké kurzy německého basbarytonisty Franze Hawlaty a německé sopranistky Yvonne Steiner. Uskuteční se přímo v rodném domě Gustava Mahlera v Kališti u Humpolce a jsou zaměřené především na interpretaci písňové, oratorní a operní tvorby a určené operním pěvcům, posluchačům hudebních škol a pedagogům operního zpěvu. Cílem kurzů je díky každodenní intenzivní práce s pedagogy a společně s klavíristy Róbertem Pechancem a Ahmadem Hedarem a zdokonalení v interpretaci sólových vokálních děl. Součastí je úvodní recitál 31. července v podání samotných pedagogů výběrem z písní Gustava Mahlera.

 

2023-07-21-Nekoranec-a-hoste-02

 

Franz Hawlata i Yvonne Steiner se v posledních letech intenzivně věnují pedagogické činnosti. Franz Hawlata je sólistou předních světových operních pódií jako jsou Metropolitní opera v New Yorku, Wiener Staatsoper, Bayerische Staatsoper, Teatro Real v Madridu, festivalu Bayreuther Festspiele a mnoha dalších. Yvonne Steiner je sólistkou předních německých operních domů.

Na frekventanty denně čekají pěvecké lekce s pedagogem a klavírním doprovodem, generální zkoušky a koncerty. Vedle vlastních výkonů účastníků jsou připraveny ještě jiné koncerty a doplňující přednášky. Účastnit se je možné i pasivně, avšak uzávěrka přihlašování už byla před více než měsícem.

 

2023-07-21-Nekoranec-a-hoste-01

 

Foto: Libor Sváček

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.