neděle, 13 září 2020 10:27

Olomoucký Podzimní festival duchovní hudby letos nabídne sedm hudebních setkání

Autor:

Za týden, v neděli 20. září od 19 hodin v olomoucké katedrále sv. Václava, zahájí pořadatelé další ročník olomouckého Podzimního festivalu duchovní hudby. Zazní Rossiniho Petite Messe Solennelle v původní verzi pro sóla, sbor, dva klavíry a harmonium. Sólových partů se ujmou sopranistka Patricia Janečková, altistka Monika Jägerová, tenorista Aleksander Kruczek a basista David Szendiuch. Český filharmonický sbor Brno nastudoval skladbu s Petrem Fialou, na klavíry budou hrát Michal Bárta a Lukáš Michel, na harmonium Jakub David Smešný a provedení bude řídit Paolo Gatto.

 

34

 

Další hudební setkání se odehraje v pondělí 28. září v 19 hodin v Arcibiskupském paláci. Pražští komorní sólisté s uměleckým vedoucím Janem Mráčkem zahrají Sukovu Meditaci na Svatováclavský chorál, Šostakovičovu Komorní symfonii c moll a v Hobojovém koncertu Ralpha Vaughan Williamse se jako sólista představí Martin Daněk.

 

31

 

Arcidiecézní muzeum bude ve čtvrtek 1. října místem promítání záznamu koncertu České televize z roku 2001. Půjde o Válečné requiem Benjamina Brittena. Tehdy sólisty, Pražský filharmonický sbor, sbor Kantiléna, Komorní orchestr SF Brno a Státní filharmonii Brno řídil Stanislav Macura.

Další říjnové koncerty přinesou v sobotu 3. 10. v dómu sv. Václava Gounodovu Mši svaté Cecilie se sólisty, sborem Ars Brunensis a Moravskou filharmonií Olomouc pod vedením Jaromíra M. Krygela, o týden později v chrámu Panny Marie Sněžné Monteverdiho Vespro della Beata Vergine v podání sólistů a Ensemble Inégal za řízení Adama Viktory. V sobotu 17. října v chrámu sv. Mořice zazpívají Koncertní sbor Permoník Karviná a Mužský komorní sbor Permoník pod vedením sbormistryň Martiny Juríkové a Dominiky Škrabalové a v předposlední říjnovou sobotu bude na závěrečném koncertu festivalu v chrámu Panny Marie Sněžné uvedena Dvořákova Stabat Mater. Tu přednesou Lucie Vagenknechtová – soprán, Jana Sýkorová – alt, Tomáš Černý – tenor, Martin Gurbaľ – bas, Český filharmonický sbor Brno a Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu, který bude řídit Petr Altrichter.

 

33

 

32

 

8

 

Foto: Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.