neděle, 20 září 2020 11:25

Začíná olomoucký Podzimní festival duchovní hudby

Autor:

Olomoucká katedrála sv. Václava bude dnes, v neděli 20. září, od 19 hodin místem zahajovacího koncertu Podzimního festivalu duchovní hudby. Jako úvodní dílo řady sedmi koncertů pořadatelé vybrali Rossiniho Petite Messe Solennelle, a to v původní verzi pro sóla, sbor, dva klavíry a harmonium. Sólových partů se ujmou sopranistka Patricia Janečková, altistka Monika Jägerová, tenorista Aleksander Kruczek a basista David Szendiuch. Český filharmonický sbor Brno nastudoval skladbu s Petrem Fialou, na klavíry budou hrát Michal Bárta a Lukáš Michel, na harmonium Jakub David Smešný a provedení bude řídit Paolo Gatto.

 

2

 

Příští koncert se uskuteční v pondělí 28. září v 19 hodin v Arcibiskupském paláci. Účinkovat budou Pražští komorní sólisté s uměleckým vedoucím Janem Mráčkem a zahrají Sukovu Meditaci na Svatováclavský chorál, Šostakovičovu Komorní symfonii c moll a Hobojový koncert Ralpha Vaughan Williamse, kde se jako sólista představí Martin Daněk.

 

1

 

Ve čtvrtek 1. října v 19 hodin se bude v Arcidiecézním muzeu promítat záznam koncertu České televize z roku 2001. Na programu bude Válečné requiem Benjamina Brittena. Sólisty byli Henrietta Lednárová – soprán, Ľudovít Ludha – tenor a Martin Babjak – baryton. Pražský filharmonický sbor, sbor Kantiléna, Komorní orchestr SF Brno a Státní filharmonii Brno řídil Stanislav Macura. Více o festivalu jsme psali zde.

 

Foto: Fb festivalu, archiv KlasikyPlus

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.