neděle, 19 červen 2022 10:23

Českolipský komorní cyklus v úterý s jazzovým open-air koncertem v městském parku

Autor:

Jarní část pátého ročníku Českolipského komorního cyklu vyvrcholí v úterý 21. června v městském parku v České Lípě jazzovým open-air koncertem. Interpretace slavných jazzových standardů se ujme Lípa Musica Jazz Quartet vystupující ve složení Jan Špringl – alt saxofon, David Mašek – klavír, Miloš Peter Klápště – kontrabas, Otto Hejnic – bicí. Vstup na letní open air, který začne v 19 hodin, je zdarma. V případně nepříznivého počasí se koncert přesune do kostela Mistra Jana Husa.

 

0008

 

Vystoupení souboru, který vznikl pod záštitou Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, bude po covidové pauze obnovením tradice volně přístupných letních koncertů pořádaných v rámci cyklu u altánu v městském parku v České Lípě. Čtveřice profesionálních muzikantů, kteří jsou i sólově úspěšní na poli klasické, jazzové, populární, experimentální i filmové hudby, představí známé melodie Davea Brubecka, Herbieho Hancocka, Wayna Shortera nebo Milese Davise.

Českolipský komorní cyklus bude pokračovat po letní a festivalové přestávce na podzim, kdy se v České Lípě představí duo mladých akordeonistů Martin Kot a Viktor Stocker, a to 22. listopadu v kostele Mistra Jana Husa.

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.