pondělí, 30 leden 2023 13:04

Do kin vstupuje film Plastic Symphony s hudbou Aleše Březiny

Autor:

Ve čtvrtek 2. února vstoupí do českých kin nový film Plastic Symphony s autorskou hudbou Aleše Březiny. Jde o příběh dvou zcela odlišných bratrů, kteří vedou život pouličních hudebníků. Spojuje je kontrabas a nelehký osud, kde jsou si jeden druhému oporou. Každý z nich ale touží po jiném štěstí. Film natočil režisér Juraj Lehotský, svou světovou premiéru měl v hlavní soutěžní sekci mezinárodního filmového festivalu kategorie „A“ v Tallinu.

 

2023-01-30-Plastic-symphony-01

 

Hlavní postava Matúš je talentovaný hudebník, kterému svět ležel u nohou, ale své slibné kariéry se musel vzdát, když mu onemocněla adoptivní matka. Jeho bratr David naopak patří mezi outsidery a od života se snaží brát cokoliv dobrého, co nabízí. Vedou společný život pouličních hudebníků a vedle osudu je spojuje i velký kontrabas. Matúš pak dostane skvělou nabídku a otevřou se mu dveře do honosného a lepšího světa. Jeho ambice ale zůstávají nenaplněné, i přes úspěch se necítí být šťastným. Naopak David najde svoje štěstí v nenápadné práci pro potřebné. Oba bratři poznávají, že úspěch, pozlátko a uznání okolí ještě nemusí znamenat vlastní osobní štěstí.

Matúše hraje polský herec Bartosz Bielenia, jenž získal uznání za roli ve filmu Corpus Cristi nominovaném na Oscara. Pro roli se naučil hru na violoncello a pečlivě zvládl i své dialogy ve slovenštině a němčině. Davida hraje český neherec Vojtěch Zdražil. V další stěžejní roli se představí Judit Bárdos

 

2023-01-30-Plastic-symphony-03

 

Vedlejší role ztvárnili Sabin Tambrea, který v roce 2019 představil svůj film La Gomera v hlavní soutěži na festivalu v Cannes, Ľubomír Paulovič, Ela Lehotská, režisér a herec Roman Polák, operní pěvkyně Monika Fabiánová, modelka Denisa Dvončová nebo hudebník a spisovatel Branislav Jobus.

Film se natáčel v Bratislavě a ve Vídni. „Natáčeli jsme na kouzelných místech jako je Lichtenštejnský městský palác, magický Konzerthaus nebo věž majestátního Stefansdomu. Vídeň se pro příběh stala symbolem a metaforou krásy, úspěchu a pomyslného štěstí,“ uvedl režisér.

 

 

Foto: Facebook (profil filmu)

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.