Boží hod vánoční s Pražskými symfoniky
Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK se ve středu 25. prosince přesune ze Smetanovy síně do kostela sv. Šimona a Judy, kde chystá dvě provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Tradiční dvojkoncert svěřil FOK sopranistce Kateřině Kalvachové, altistce Petře Vondrové, tenoristovi Jaroslavu Březinovi a basistovi Pavlu Švingrovi. Kvarteto sólistů, orchestr a Kühnův smíšený sbor povede Jaroslav Brych. Rybovka zazní v sakrálním prostoru, kde FOK pořádá své komorní koncerty, ve tři hodiny a v šest hodin odpoledne.
Příspěvky redakce
- Dny nové opery Ostrava míří do finále. Nabídnou Klauny v evropské premiéře
- Sukova Serenáda zazní ve Francii díky Slovenskému komornímu orchestru
- Poslední týden Smetanovy Litomyšle. Porgy a Bess, Mendel Megaking, Bryn Terfel, Morricone a jiní
- První vystoupení Petra Popelky s Mnichovskými filharmoniky
- Varhanní léto na Broumovsku se koná pošestadvacáté
Více z této rubriky
- Cena Jiřího Bělohlávka pro houslistu Milana Al-Ashhaba
- HAMU otevřela nové zvukové studio. Nabídne práci s prostorovým zvukem i zázemí pro umělecký výzkum
- Vánoční fanfáry předmětem kompoziční soutěže v Brně
- O post rektora JAMU se ucházejí dva kandidáti
- Antoine Thevoz vítězem violového ročníku Beethovenova Hradce
- Lukáš Bátor vítězem celostátní skladatelské soutěže. Zaujal skladbou na text Pavla Šruta
- Sbory Kajetán a Malý Kajetán uspěly v Krakově a míří na světový šampionát do Tokia
- Skladatelskou soutěž Generace ovládl Jaakko Kilpeläinen
- Titul absolutního vítěze Prague Junior Note 2026 si rozdělili čtyři mladí klavíristé
- Hornista Jan Vobořil ml. uspěl na soutěži v Markneukirchenu