Dortmundský návrat Českého filharmonického sboru Brno
Na své provedení v německém Dortmundu čeká dvojice koncertů v kalendáři Českého filharmonického sboru Brno. V úterý 11. února a ve středu 12. února se soubor připojí k Filharmonii Dortmund, se kterou pod taktovkou dirigenta Gabriela Feltze provede reprezentativní dílo Giuseppe Verdiho Messa da Requiem. Jako sólisté vystoupí sopranistka Susanne Bernhard, mezzosopranistka Adriana Bastidas-Gamboa, tenorista Sungmin Song a basista Ante Jerkunica. Oba koncerty se konají v dortmundském Konzerthausu od osmi hodin. Český filharmonický sbor Brno pod vedením Petra Fialy již v Dortmundu několikrát úspěšně účinkoval při provedeních děl Gustava Mahlera, Wolfganga Amadea Mozarta nebo Sergeje Rachmaninova.
Příspěvky redakce
- Dny nové opery Ostrava míří do finále. Nabídnou Klauny v evropské premiéře
- Sukova Serenáda zazní ve Francii díky Slovenskému komornímu orchestru
- Poslední týden Smetanovy Litomyšle. Porgy a Bess, Mendel Megaking, Bryn Terfel, Morricone a jiní
- První vystoupení Petra Popelky s Mnichovskými filharmoniky
- Varhanní léto na Broumovsku se koná pošestadvacáté
Více z této rubriky
- Cena Jiřího Bělohlávka pro houslistu Milana Al-Ashhaba
- HAMU otevřela nové zvukové studio. Nabídne práci s prostorovým zvukem i zázemí pro umělecký výzkum
- Vánoční fanfáry předmětem kompoziční soutěže v Brně
- O post rektora JAMU se ucházejí dva kandidáti
- Antoine Thevoz vítězem violového ročníku Beethovenova Hradce
- Lukáš Bátor vítězem celostátní skladatelské soutěže. Zaujal skladbou na text Pavla Šruta
- Sbory Kajetán a Malý Kajetán uspěly v Krakově a míří na světový šampionát do Tokia
- Skladatelskou soutěž Generace ovládl Jaakko Kilpeläinen
- Titul absolutního vítěze Prague Junior Note 2026 si rozdělili čtyři mladí klavíristé
- Hornista Jan Vobořil ml. uspěl na soutěži v Markneukirchenu