Klavírista Daniel Wiesner sólistou u plzeňských filharmoniků
Závěr měsíce listopadu v Plzeňské filharmonii znamená dvojici vystoupení. Bližší koncert určený dospělému publiku 20. listopadu přivítá jako sólistu klavíristu Daniela Wiesnera, poslední den jedenáctého měsíce roku pak patří dětem. V obou případech plzeňské těleso diriguje jeho hudební šéf Chuhei Iwasaki.

Plzeňská filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho 20. listopadu v Měšťanské besedě nabídne program plný energie a dramatického výrazu. Program zahájí Čarodějův učeň Paula Dukase, symfonické scherzo, které přítomné přenese do světa kouzel. Následně zazní Koncert pro klavír a orchestr č. 2 Nikolaje Kapustina, dílo spojující jazzové rytmy a klasickou formu, v němž se představí klavírista Daniel Wiesner. Závěr večera zvaného bude patřit slavné Fantastické symfonii Hectora Berlioze, jednomu z nejhranějších děl autora.
V interaktivním hudebně zábavném pořadu Plzeňské filharmonie V šapitó, maringotce a pod všemi slunci světa se pak děti mohou těšit na vyprávění starého klauna o půvabné, avšak mizející kráse cirkusového umění a o kočovném životě jeho protagonistů. Příběh klauna Špágiho z cirkusu Fili-Pils z Plzně zavede publikum na řadu zajímavých míst světa. „Návštěvníci koncertu budou svědky neuvěřitelného a barvitého příběhu, který byl inspirován skutečnými osudy nejen českých cirkusových umělců,“ sdělují organizátoři v oficiálním materiálu k akci pořádané v samém závěru měsíce 30. listopadu v podvečer ve Studiu S1 plzeňského rozhlasu. Opět diriguje Chuhei Iwasaki, Tomáš Ille je autorem hudebních aranžmá a Martin Pášma scénáře.
foto: archiv KlasikaPlus.cz
Příspěvky redakce
- Concertino Praga vstupuje do klíčové fáze. Poroty hodnotí přihlášené nahrávky
- Hlasy tří světů propojí regiony i hudební epochy od chorálu po současnost
- Květen v Karlových Varech i s Vilémem Veverkou
- Wihanovci se představí na Ostravsku
- Cena Jantar pro Miroslava Beinhauera, Katarínu Jordu nebo Jakuba Rouska
Více z této rubriky
- Hlasy tří světů propojí regiony i hudební epochy od chorálu po současnost
- Květen v Karlových Varech i s Vilémem Veverkou
- Wihanovci se představí na Ostravsku
- Prague Philharmonia vystoupí na festivalu ve španělském Castelló
- Nabitý úvod května na HAMU včetně hudební gratulace Janu Pěruškovi
- Karlovy Vary chystají jubilejní šedesátý ročník pěvecké soutěže Antonína Dvořáka
- Zemlinského kvarteto podruhé v Lese smyčců
- ProART Festival nově i v Boskovicích
- Po čtvrtstoletí. Moravské divadlo se vrací k Donu Giovannimu
- Boni Pueri ve Žďáru nad Sázavou