KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Mladí pianisté se potřinácté sejdou na Žižkově english

Soutěž Mladí pianisté hrají na klavír Steinway & Sons pro klavíristy do dvanácti let se uskuteční ve dnech 25. a 26. května v prostorách Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy. Jedná se o třináctý ročník akce. Přihlášky je možné posílat do 13. května. Průběh celé soutěže je dostupný online.

Jednokolová soutěž je rozdělena do šesti věkových kategorií. Každý účastník získá dárky a diplom. Uděleny budou i zvláštní ceny. „Z malé pražské soutěže jsme se postupně rozvinuli v soutěž celostátní. Snažíme se ve velkorysém zázemí naší školy vytvářet všem účastníkům přátelské prostředí a máme radost, že se k nám řada dětí vrací,“ prohlásila Hana Dvořáková, ředitelka soutěže.

V sedmičlenné porotě spolu s jejím předsedou prof. Františkem Malým z pražské HAMU zasednou přední čeští pedagogové. Minulý dvanáctý ročník soutěže ovládl Oliver Přidal – portál KlasikaPlus.cz informoval ZDE.

S půlročním odstupem, 16. listopadu zveme už tradičně všechny nositele prvních cen k vystoupení na matiné vítězů. Zvláštním bonusem je pak navazující odpolední masterclass s prof. Ivanem Klánským, který má vždy velký ohlas mezi dětmi i pedagogy,“ dodává Alžběta Kerberová, ředitelka Pražského hudebního institutu, organizátora soutěže.

Foto: archiv soutěže

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky