pondělí, 18 listopad 2019 07:31

VÝHERCE DVOJICE VSTUPENEK:
FOK a -123 minut k „sametu“

Autor:

Vyhlašujeme výherce vstupenek.
Výročí sametové revoluce oslaví 22. listopadu společný multižánrový koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a kapely -123min. V pražském Obecním domě od půl osmé večer se sálem rozezní soul, groove, jazz, blues, funky i world music, zabalených do symfonických aranží Martina Kumžáka, který bude také koncert dirigovat.

Ptali jsme se: Kdy vzniklo Občanské fórum, široká, spontánní platforma občanských nezávislých aktivit, která odmítala totalitní komunistický režim?
Správná odpověď je 19. listopadu 1989.
Výhercem se stává Eva Nolčová, Šťáhlavy - GRATULUJEME!
(Vstupenky budete mít připravené na Vaše jméno v pokladně Obecního domu)

 

FOK-minus123minutphotobyZdenekBina

Kapela -123min. nedávno zažila comeback na českou hudební scénu. Tvoří ji trio uznávaných muzikantů; zpěvák, kytarista a autor písní Zdeněk Bína, baskytarista a dvorní textař kapely Fredrik Janáček a výjimečný bubeník Dano Šoltis. Jejich síla spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části tvořeny improvizací. V letech 1996 – 2009 hráli na předních českých festivalech, vyprodávali kluby u nás i na Slovensku, vydali pět alb a obdrželi cenu Anděl. Jako jedna z mála tuzemských kapel slavili úspěchy také v zahraničí, kde odehráli kolem dvou set koncertů v klubech a na festivalech (Holandsko, Polsko, Francie, USA nebo Anglie…).

Právě v budově Obecního domu proběhla v listopadu 1989 vůbec první schůze tehdejší komunistické vlády s představiteli Občanského fóra v čele s Václavem Havlem. K této příležitosti připravil orchestr ve spolupráci se svým dlouholetým členem, kontrabasistou Lukášem Vernerem projekt, který skloubí různé hudební žánry od soulu přes jazz, funk až po world music, neboť se setká na jednom pódiu s vynikající hudební skupinou minus123minut. Kapelu tvoří trio uznávaných muzikantů s frontmanem Zdeňkem Bínou. Spojením značně rozdílných hudebních žánrů umožní aranže Martina Kumžáka, který už s FOK spolupracoval v minulosti.

 

Obecn-dm-FOKfoto-archiv-FOKc

 

Foto: archiv FOK

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.