pátek, 17 leden 2020 17:08

SOUTĚŽ O DVOJICI VSTUPENEK:
Časoplet na festivalu Opera 2020

Autor:

Vyhlašujeme soutěž o dvojici vstupenek na festival Opera 2020.

Opera Časoplet soudobého kytaristy a skladatele Lukáše Sommera otevírá panorama naší historie. Vyprávění začíná prvními zmínkami o českých zemích a vede dál k nevýznamnějšímu panovníkovi naší historie, Karlu IV., připomíná Mistra Jana Husa, nahlíží na dvůr císaře Rudolfa II. a připomíná osud T. G. Masaryka. Zhudebněné příběhy naší vlasti uvádí festival Opera 2020 v sobotu 8. února od sedmi hodin večer v kostele sv. Anny zvaném Pražská křižovatka.

Soutěžní otázka: Kdy měla opera Časoplet premiéru?
Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jako předmět zprávy uveďte: OPERA 7.2.2020 a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v NEDĚLI  26. LEDNA 2020.

 

DSC0482c-1

 

Operu Časoplet napsal Lukáš Sommer pro nadaci Vize 97 a víc se o tomto díle rozpovídal v našem RozhovoruPlus ZDE. Podnět k ní dal švýcarský dirigent žijící v Praze, Sébastien Bagnoud. Tým pak doplnili režisér Vojtěch Svoboda, výtvarníci Kristýna Bratránková a Josef Dvořák, kostýmní výtvarnice Zita Miklošová a samotní protagonisté. Teď na festivalu opera jimi budou pěvci Eva Kývalová, Anita Jirovská, Pavla Mlčáková, Lucie Prokopová a Eliška Sedláčková a pantomimu obstarají Jonatán Vnouček a Šimon Pliska.

 

casoplet1-660x439

 

14. ročník festivalu hudebního divadla Opera 2020 opět představí to nejzajímavější z tvorby operních souborů kamenných divadel i nezávislé projekty. Cílem festivalu je ukázat, že vynikající operní inscenace vznikají nejen ve velkých centrech, ale i v menších regionálních divadlech. Přehlídka se koná od roku 1993 každý druhý rok v Praze. Umožňuje pravidelně porovnávat směřování i úroveň jednotlivých souborů a rozšiřuje operní nabídku v metropoli – nabízí tituly, které se v Praze nehrály po několik desetiletí nebo dokonce vůbec, a také jiný pohled na ty, které jsou v současné době na repertoáru pražských divadel. V neposlední řadě festival představuje také pozoruhodné osobnosti, režiséry, dirigenty, pěvce a další umělce, kteří působí na oblastních operních scénách. Nadcházející ročník bienále se koná v Praze od 4. ledna do 2. března 2020. Podrobněji o programu čtěte ve VýhleduPlus.

 

web2020cz

 

Foto: Archiv festivalu Opera

 

 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.