neděle, 06 červen 2021 07:54

Pražský komorní balet ode dneška opět pro diváky

Autor:

Pražský komorní balet připravil pestrý program na červen a červenec. Taneční divadlo Petra Zusky Kytice vzniklo na motivy Erbenovy sbírky veršovaných balad, která patří k pokladům české poezie. Pokud jste doposud neměli možnost oceňovanou inscenaci zhlédnout, nepromeškejte jedinečné dva termíny uvedení. Na Kytici se můžou návštěvníci těšit už dnes od 19:00 v Divadle na Vinohradech a za necelý měsíc, opět v neděli 4. července, ve stejný čas na stejném místě.

 

555

 

V Divadle na Vinohradech bude uveden i komponovaný večer na motivy starých lidových písní Carmina Vetera, a to v neděli 27. června od 19:00 hodin. „Představení tvoří čtyři díla renomovaného choreografa Petra Zusky, pro která se jejich autor inspiroval motivy lidových písní. Přes krásu písní, poezie a etnické hudby se díky choreografiím dostáváme do prostředí, které ukazuje skutečné vztahy mezi lidmi a životní etapy, jež právě prožívají,“ uvádí soubor.

 

556

 

K výjimečné události s jediným uvedením pak dojde v rámci letní divadelní scény Azyl78. Komponovaný večer v originální autorské choreografii Petra Zusky, Marka Svobodníka a Viktora Konvalinky s názvem L.I.VE – loučení Igora Vejsady s taneční kariérou se uskuteční v pátek 2. července v 19:30 v šapitó Azyl78 na Výstavišti Praha. Vynikající tanečník a baletní mistr Igor Vejsada se rozloučí s profesionální kariérou a naposledy zatančí hlavní roli v choreografii Chvilka POEzie.

 

557

 

Foto: Serghei Gherciu, Pražský komorní balet

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.