KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Česká dvouplátková akademie. Příležitost pro hobojisty a fagotisty english

Český spolek dvouplátkových nástrojů pořádá v termínu od 7. do 14. července Českou dvouplátkovou akademii, kurz pro hobojisty a fagotisty. Určený je studentům ZUŠ, konzervatoří a vysokých uměleckých škol i učitelům hoboje a fagotu. Účastnit se je možné i pasivně. Součástí akce v městysu Rataje nad Sázavou je trojice koncertů.

Zahajovací koncert České dvouplátkové akademie s díly českých i světových autorů zahrají hráči České filharmonie a jejich hosté. Koná se už 7. července od sedmnácti hodin na Zámku Rataje nad Sázavou. Koncert komorní hudby 13. července od osmnácti hodin na nádvoří hradu Pirkštejna už hrají akademici České dvouplátkové akademie a představí se v rámci komorních souborů i sólově. A Závěrečný koncert kurzů je v režii akademiků a mladých talentů. Přednesou díla nacvičená v průběhu týdne. Tento koncert se uskuteční 14. července v patnáct hodin opět na Zámku Rataje nad Sázavou.

Lektory letošního ročníku jsou tuzemští přední umělci Vladislav Borovka (hoboj, anglický roh), Kamila Moťková (hoboj), Tomáš Františ, Lukáš Kořínek, Jan Hudeček (fagot), Václav Vonášek (fagot, kontrafagot) a jako host Michaela Špačková (fagot).

Český spolek dvouplátkových nástrojů má za cíl péči o hru na hoboj a fagot v České republice. Chce, aby „umění hrát na dvouplátkové nástroje vzkvétalo“. Spolek podporuje žáky, studenty a mladé umělce a nové zájemce o hru na zmíněné nástroje se snaží přivést prostřednictvím edukačních koncertů na základních uměleckých školách. Organizuje také interpretační soutěže ve hře na hoboj a fagot.

Foto: ilustrační - archiv Českého spolku dvouplátkových nástrojů

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky