Kutnohorský týden akordeonu potřetí
Od úterý 23. do neděle 28. srpna se Kutnou Horou ponesou tóny akordeonů a heligonek. Třetí ročník Kutnohorského týdne akordeonu je za dveřmi a přivítá akordeonisty a heligonkáře ze všech koutů České republiky, Slovenska a Maďarska. Festival organizuje Check Accordion Trio, tedy Markéta Laštovičková, Marie Čejnová a Michal Karban, a přivítá na čtyřicet aktivních účastníků, na které čeká celodenní výuka. Večer se mohou nejen studenti těšit na zajímavé akordeonové a heligonkové koncerty.

Festival nabízí pět koncertů, které chtějí akordeon a heligonku předvést ve všech možných polohách a žánrech. „Všechny koncerty jsou otevřené veřejnosti a dobrovolné vstupné poputuje do Nadace Jedličkova ústavu, se kterou Check Accordion Trio spolupracuje přes 4 roky,“ uvádějí pořadatelé.
V úterý 23. srpna bude Dačického dům hostit zahajovací koncert lektorů, kteří společně vystupují v uskupení Check Accordion Trio. Den na to kavárnu Na Kozím plácku rozezní slovenský hráč na heligonku Marián Šišovský. V dalších dnech se bude v restauraci Dačický konat „jazzový akordeon“ v podání hudebníka Vojtecha Szabóa a opět v Dačického domě vystoupí Jakub Jedlinský a Pavel Fischer, kteří nabídnou spojení world music, klasické hudby a jazzu.

Závěrečný koncert se bude konat také v Dačického domě, a sice v neděli 28. srpna od 15 hodin. Na něm vystoupí účastníci kurzů, a to jak sólově, tak i v akordeonovém souboru. Více informací najdete na www.prateleakordeonu.cz

Foto: archiv festivalu
Příspěvky redakce
- Dvojitý koncertní večer v Olomouci
- Český národní symfonický orchestr uzavře abonentní sezónu s violoncellistou Jamníkem
- Mládí a Martinů 2026. Do Poličky míří přes dvě stovky mladých hudebníků
- Lukáš Hurtík (1978–2026)
- Košické hudební jaro slaví sedmdesát let
Více z této rubriky
- Dvojitý koncertní večer v Olomouci
- Český národní symfonický orchestr uzavře abonentní sezónu s violoncellistou Jamníkem
- Mládí a Martinů 2026. Do Poličky míří přes dvě stovky mladých hudebníků
- Košické hudební jaro slaví sedmdesát let
- Klavírista Jan Čmejla zahraje v Hongkongu
- Jednadvacáté Kocianovo Ústí s klavírním prologem
- Dechový a sborový dialog studentů JAMU s profesionály i amatéry
- Slunná Itálie. Svátek hudby zahřeje Pražany
- Beliczay či Holst. Nevšední výběr Pražského komorního orchestru
- Talichův Beroun rozehraje téma osudových žen