Letní mezinárodní interpretační kurzy v Českém Krumlově už počtvrté
Český Krumlov se v druhé polovině tohoto měsíce opět na čtrnáct dní stane jednou velkou uměleckou školou. Od 19. července do 1. srpna bude dějištěm čtvrtého ročníku Letních mezinárodních interpretačních kurzů, jejichž pořadatelem je Pražský hudební institut ve spolupráci s Městským divadlem Český Krumlov a Základní uměleckou školou Český Krumlov. Pod vedením renomovaných pěvců a pedagogů Vladimíra Chmela a hosta letošních kurzů, německého basbarytonisty Franze Hawlaty, se zde počtvrté uskuteční také Mistrovské pěvecké kurzy. Základní umělecká škola bude hostitelem Instrumentálních kurzů pod vedením pedagogů Marie Kocián Mátlové – housle, Martina Škampy – violoncello, Petera Toperczera a Marka Kozáka – klavír. Školení se od loňského roku rozšířilo o Taneční kurzy pod vedením tanečníka a choreografa Jiřího Horáka v Městském divadle. Intenzivní práci pedagogů a posluchačů kurzů uzavřou společné koncerty a představení frekventantů kurzů. Více informací nejdete zde.
„Letos jsme v průběhu konání kurzů naplánovali šest koncertů a představení, na kterých si určitě každý milovník hudby a tance přijde na své. Kurzy zahájí koncert lektorů kurzů, v podání vynikajících interpretů a v průběhu kurzů se můžeme těšit na písňový recitál slavného německého basbarytonisty Franze Hawlaty,“ uvádí ředitelka Pražského hudebního institutu Alžběta Kerberová a svou pozvánku doplňuje: „Po dlouhé roční odmlce jsme šťastní, že se můžeme opět společně setkávat a muzicírovat a podělit se o hudební a taneční zážitky s publikem nejen z Českého Krumlova a Jihočeského kraje, ale z celé České republiky i zahraničí.“
Pražský hudební institut uvádí, že si klade za cíl pomáhat umělcům v jejich snaze o dosažení maximálního mistrovství ve svém oboru. Je zaměřen na vokální i instrumentální hudebníky, stojící na prahu umělecké kariéry. Pořádá kurzy a soutěže, které jsou podle oboru určeny jak nejmladším muzikantům, tak už výkonným umělcům.
Foto: Libor Sváček
Příspěvky redakce
- Nastávající divadelní sezona v Českých Budějovicích a jejích sedm premiér
- Smíchovských Šest na pětce potřetí, včetně Tria Incendio a Bennewitzovců
- Nebe na zemi s Plachetkou, Havelkou a Melody Makers
- Roztančený Bach ve Florea Theatru se soubory Musica Florea a Epochal Dances
- Hudba v chrámech i s nejstaršími českými houslovými sonátami
Více z této rubriky
- Nastávající divadelní sezona v Českých Budějovicích a jejích sedm premiér
- Smíchovských Šest na pětce potřetí, včetně Tria Incendio a Bennewitzovců
- Nebe na zemi s Plachetkou, Havelkou a Melody Makers
- Roztančený Bach ve Florea Theatru se soubory Musica Florea a Epochal Dances
- Hudba v chrámech i s nejstaršími českými houslovými sonátami
- Petr Popelka navštíví letní sídlo Clevelandských symfoniků
- Do Horní Libchavy zavítají dokonce i Tepličtí filharmonikové
- Leoš Čepický a Jaroslav Tůma společně v Kuksu. Chopí se i světové premiéry
- Podkrkonošské hudební léto v různých komorních sestavách včetně kvarteta fagotů
- Třeboňská nocturna odtajnila zimní řadu