pátek, 01 červenec 2022 13:56

Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře začínají v sobotu

Autor:

Pražská konzervatoř pořádá od soboty 2. do úterý 12. července tradiční Mezinárodní letní klavírní kurzy. Letos se jich zúčastní rekordní počet šestačtyřiceti aktivních účastníků z devatenácti zemí světa. Lektory budou špičkoví pedagogové – Ivo Kahánek, Martin Kasík, Avedis Kouyoumdjian, Milan Langer a Libor Nováček. V rámci kurzů se bude konat i několik koncertů. Všechny jsou zdarma a v krásných prostorách pražských koncertních sálů.

 

1111

 

V sobotu 2. července v 19:30 se uskuteční zahajovací koncert kurzů v Koncertním sále Pražské konzervatoře, na kterém po slavnostním zahájení a představení lektorů a účastníků kurzů vystoupí patnáctiletá Ásta Dóra Finnsdóttir z Islandu, laureátka posledního ročníku soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře a držitelka Ceny Unicornu „Talent Mladého klavíru 2021“.

 

1112

 

V neděli 10. července se bude v inspirativním prostředí Smetanova muzea od 18 hodin konat první koncert účastníků kurzů a ten druhý hned den na to ve stejný čas v nádherném čerstvě zrekonstruovaném Komorním sále Pálffyovského paláce.

Koncertní sál Pražské konzervatoře bude v úterý 12. července patřit závěrečnému koncertu nejlepších účastníků kurzů spojenému s předáváním diplomů za účast.

 

1113

 

V případě zájmu je možnost zúčastnit se i jako pasivní účastníci klavírních kurzů v kterékoliv třídě pěti vynikajících lektorů – Ivo Kahánka, Martina Kasíka, Avedise Kouyoumdjiana, Milana Langera a Libora Nováčka. Bližší informace – jako například rozvrh lekcí a repertoár jednotlivých účastníků kurzů – najdete na webových stránkách kurzů.

 

Foto: Facebook, Pexels, archiv kurzů

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.