pátek, 07 červen 2019 10:35

VÝHERCE audioknihy Soni Červené

Autor:

Vyhlašujeme výherce soutěže o 2CD – audioknihu Soni Červené s názvem Stýskání zažehnáno.

Účinkují: Soňa Červená, Pavlína Štorková Miroslav Zavičár.
Rozhlasová úprava a režie Jan Sklenář

Právě on stál u zrodu celého projektu. Knihu napřed natočil pro Český rozhlas Hradec Králové, který ji před Vánoci 2018 vysílal jako četbu na pokračování. Komplet teď vydává Radioservis na 2CD.

 

erven-Soa-Stskn-zaehnno-3

 

Ptali jsme se: Jak se jmenovala první kniha vzpomínek Soni Červené, na kterou Stýskání zažehnáno navazuje? 
Správná odpověď je: Stýskání zakázáno.

Výhercem se stává Kamil Plavec, Praha 3 - GRATULUJEME!

„Když se mě kolega a režisér Jan Sklenář ptal, jestli bych s ním pro hradecký rozhlas nechtěla natočit čtení z mé knihy Stýskání zažehnáno, podivila jsem se odvážnosti jeho nápadu. Kniha vyšla už před rokem, kritiky a ohlasy byly sice výborné a náklad rozebrán, ale člověk nemá chtít být šťastnější, než je, jak prohlásil, myslím, moudrý Stefan Zweig. Nakonec jsem se ale Janu Sklenářovi podvolila (kdo by se tomu sympaťákovi nepodvolil) a našla jsem volný týden pro natáčení. A nelitovala jsem toho, naopak! Strávila jsem týden v mém milovaném Hradci Králové při práci, která se daří, a nakonec zdařila: hlasy všech tří účinkujících, Pavlíny Štorkové, Miroslava Zavičára a můj, skvěle ladily a Jan Sklenář přirežíroval hudební zarámování. Hradecký rozhlas nás vysílal v týdnu před Vánocemi 2018 každé dopoledne, prostě pohoda a spokojenost ze všech stran. Přeji všem, kdo CD drží v rukou, aby se radovali se mnou. Děkuji vám za tu společnou radost,“ říká Soňa Červená.

 

erven---Mona-Martin-varianta-1-na-zadn-stranu

 

Soňa Červená ztělesňuje na českém i světovém uměleckém nebi jedinečnou souhru nečekaných spojení: je podobně doma v činohře a v hudebním divadle, jako v muzikálu či opeře z jakéhokoli období a stylu, překonává hranice času i prostoru stejně samozřejmě jako hranice žánrů. Proslula bytostným zájmem o nová díla, často jí věnovaná, i jako spisovatelka a překladatelka. Svůj osud popsala v autobiografickém diptychu Stýskání zakázáno a Stýskání zažehnáno. Vklíněním životní dráhy do tragických zvratů dvacátého století je její stopa neopakovatelně dramatická, všestranně náročná, krajně vysilující, a tím také sotva souměřitelná s jakoukoli jinou. 

Její dráha obsáhla nejmenší místa v domovině i největší vzdálenosti na pěti kontinentech. Vystoupila ve sto třinácti operních rolích a navíc v dramatech, jevištních experimentech, filmech a melodramech, mnohdy vytvořených právě pro ni. Objela svět jako členka i host opery a činohry národních divadel v Praze a Brně, sólistka státních oper v Berlíně a Vídni a operních scén ve Frankfurtu a San Francisku, stálý host desítek předních operních a divadelních jevišť v Evropě, Severní i Jižní Americe, Asii a Austrálii, dvojnásobná komorní pěvkyně, nositelka Zlaté medaile amerického Centra Johna Fitzgeralda Kennedyho, medaile Artis Bohemiae Amicis, ceny Thálie, ceny Alfréda Radoka, státního vyznamenání Za zásluhy, granátové hvězdy nadace Bohemiae Heritage Fund a ceny Classic Prague Awards, čestná občanka hlavního města Prahy, Hradce Králové a Lázní Toušeně, čestná členka Státní opery Praha a Dáma české kultury atd. Její jméno nese planetka 26897, obíhající mezi drahami Marsu a Jupiteru.

 

Bez-nzvu

 

Foto: Radioservis

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.