KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Trio Incendio má třetí cenu ze soutěže komorní hudby v Trondheimu english

Trio Incendio ve složení Filip Zaykov (housle), Karolína Františová (klavír) a Vilém Petras (violoncello) navázalo na předchozí soutěžní úspěchy a získalo další ocenění. Tentokrát si přivezlo třetí cenu z jedné z nejprestižnějších soutěží pro klavírní tria v norském Trondheimu. První cenu získalo Trio Rilian z Kanady a druhou Trio Tokava složené z asijských muzikantů působících ve Spojených státech amerických.

V kvalifikačním kole bylo na základě nahrávek do 12. ročníku soutěže vybráno devět souborů z Evropy, Asie a Ameriky. Na místě se pak konala tři kola, ve kterých Trio Incendio prezentovalo skladby Mozarta, Beethovena, Schuberta, Šostakoviče a skladatelky Ellen Lindquist, která složila skladbu povinnou pro všechna tria. „Jsme moc rádi, že po nedávných úspěších na soutěžích ve Výmaru a Vídni jsme získali ocenění i v další z těch nejprestižnějších soutěží v komorní hře. Když jsme spolu začínali hrát, dívali jsme se na tyto soutěže s obrovským respektem a touhou se ně vůbec kvalifikovat a zúčastnit se jich. To, že si z nich odvážíme ceny, je krásné,“ říká Vilém Petras, violoncellista souboru.

V Praze se trio představí 28. listopadu v rámci koncertní řady Atrium má Vážný zájem společně s předním německým violistou Andreasem Willwohlem, kde zahrají Schubertovo Trio B Dur a Schumannův Klavírní kvartet, a v ryze českém programu 25. března v rámci komorní řady PKF – Prague Philharmonia s violistou Stanislavem Svobodou.

Foto: Gerd Stiberg

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky