středa, 27 leden 2021 08:37

Hudba s barokními obrazy. Flétnové okouzlení FOK online

Autor:

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravuje na neděli 31. ledna od 18 hodin stream koncertu na svých sociálních sítích. Hudba, v níž hraje hlavní roli flétna Hany Knauerové, bude doplněna krátkými vstupy o slavném malíři Václavu Vavřinci Reinerovi. Pořadatelé představí jeho oltářní obraz v kostele svatých Šimona a Judy i díla vystavená ve sbírkách Národní galerie, za nimiž se kamera pořadu vydá přímo do Sbírky starého umění ve Schwarzenberském paláci.

 

3

 

„Oblíbený cyklus FOK s přesahem do výtvarného umění s názvem Obrazy a hudba nabídne poslední lednový den od 18:00 podvečer plný flétnového okouzlení. Flétnistka FOK Hana Knauerová společně s koncertním mistrem Romanem Patočkou, violoncellistkou Petrou Malíškovou a cembalistkou Monikou Knoblochovou zahrají skladby barokních mistrů Johanna Sebastiana Bacha a Georga Philippa Telemanna, které doplní hudba 20. století Bohuslava Martinů nebo Elliotta Cartera,“ představuje pořad FOK.

 

2

 

Koncert bude tradičně obohacen o poutavé vyprávění kurátorky Národní galerie Moniky Švec Sybolové.

„Barokní gigant, slavný malíř Václav Vavřinec Reiner zanechal otisk svého vrcholného umění i v kostele svatých Šimona a Judy. Pro tento velebný prostor vytvořil hlavní oltářní obraz, který představuje Nejsvětější Trojici, pod níž orodují právě sv. Šimon a Juda. Několik Reinerových obrazů vlastní rovněž Národní galerie, s níž FOK spolupracuje již léta na cyklu Obrazy a hudba, který v době pandemické, tedy audiovizuální, nabývá nového významu,“ uvedl dramaturg FOK Martin Rudovský.

 

Foto: Dub Gallery, Wikipedie

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.