pondělí, 22 únor 2021 09:00

Deset let ostravského muzikálu dnes večer živě na ČT art

Autor:

Česká televize na dnešní večer na stanici ČT art zařadila ve 20:15 přímý přenos, který pořadatelé nazvali 10 LET MUZIKÁLU V OSTRAVĚ 2010–2020. Půjde o průřez muzikálovým repertoárem Národního divadla moravskoslezského za posledních deset let, kdy právě tento hudební žánr v souboru převážil nad dříve preferovanými operetami. Chybět nebudou například melodie z muzikálů Marguerite, Sunset Boulevard, Evita, Kočky, Jesus Christ Superstar, West Side Story, Rebecca, Edith a Marlene, z komorního dílka Thrill Me (Vzruš mě!), ale také ukázky z novinek NDM – z muzikálů Květiny pro paní Harrisovou nebo původního díla s názvem Harpagon je lakomec?, které divadlo ještě divákům nabídnout nemohlo.

 

1004

 

Účinkovat budou mimo jiné tři držitelé Ceny Thálie právě za role v ostravských muzikálech – Hana Fialová, Martina Vlčková a Tomáš Savka. S nimi další členové souboru a hosté. Speciálním hostem bude zpěvačka Dasha.

„Nemůžeme Vás pozvat do Divadla Jiřího Myrona, abyste byli s námi u toho, ale těšíme se, že se o kvalitě naší muzikálové produkce díky televiznímu přenosu budou moci přesvědčit i diváci, kteří se k nám do Ostravy zatím nedostali,“ uvádí ředitel divadla Jiří Nekvasil.

 

1006

 

Orchestr bude řídit Jakub Žídek, režii koncertu má Gabriela Petráková. Originální scéna je dílem Ondřeje Zichy.

„Divácký zájem je důkazem toho, že jdeme správnou cestou. Daří se nám právě spolu se šéfkou souboru opereta/muzikál NDM Gabrielou Petrákovou, hudebním ředitelem souboru Jakubem Žídkem, překladatelem a textařem Michaelem Prostějovským a dalšími spolupracovníky inscenovat skutečně světový repertoár. Přesvědčit o tom chce i náš koncert,“ vyjadřuje ambice celého souboru Jiří Nekvasil.

 

1000

 

Foto: Martin Kusyn

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.