pátek, 23 červenec 2021 10:05

Šlechtická sídla s Plachetkou, Smigmatorem a duem In Concerto

Autor:

Hudebně-společenský projekt Šlechtická sídla v souznění… v letních měsících plánuje kulturně osvěžit návštěvníky vybraných českých zámků. Také jeho čtvrtý ročník zve na magickou letní atmosféru s hudebním doprovodem a sklenkou dobrého vína v impozantním zámeckém prostředí. Pozvání účinkovat na jednotlivých večerech tentokrát přijali basbarytonista Adam Plachetka, swingový a jazzový zpěvák Jan Smigmator a vokální duo In Concerto, reprezentované Jiřím Škorpíkem a Davidem Uličníkem ze známého uskupení 4TET.

 

Kainacarchiv

 

„Letošní trojlístek tvoří východočeská zámecká sídla Doudleby nad Orlicí, Kačina a Karlova Koruna. Kromě bezpochyby kvalitního uměleckého zážitku na přítomné navíc čeká unikátní setkání s majiteli panství, kteří je seznámí s historií sídla i svého rodu a závěrem zprostředkují komentovanou prohlídku,“ zvou na koncerty pořadatelé.

Letní zámecké putování započne v sobotu 24. července zastávkou v Doudlebech nad Orlicí, kde prostory tamního renesančního panství rozezní členové hudebního projektu In Concerto Jiří Škorpík a David Uličník. Zato typicky empírový zámek Kačina následně 7. srpna naladí do swingového hávu charismatický Jan Smigmator. „Milovníci operního zpěvu pak ocení návštěvu zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, kde 11. září vytvoří svým mocným basbarytonem pomyslnou tečku za tímto ročníkem skvělý Adam Plachetka,“ informují organizátoři.

 

adam-kena

 

Koncerty začínají v 19 hodin. V případě, že se nebudou moci uskutečnit, pořadatelé vrátí vstupné. Další informace jsou k dispozici na www.jitkablahova.cz.

 

Foto: archiv projektu, Adam Křena

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.