neděle, 31 říjen 2021 13:07

Varhaník Ondřej Valenta ve středu U Salvátora

Autor:

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Praze na Starém Městě pořádá v kostele U Salvátora varhanní koncerty. Ve středu 3. listopadu tam v 18:30 hodin vystoupí Ondřej Valenta. Zahraje skladby Jiřího Ignáce Linka, Johanna Gottfrieda Walthera, Melchiora Schildta, Dietricha Buxtehudeho, Hanse Lea Hasslera, Camilla Saint-Saënse a Miloslava Kabeláče.

 

500

 

Ondřej Valenta je vyhledávaným spoluhráčem s pěvci, instrumentalisty, sbory i orchestry. Vystoupil například s Českým národním symfonickým orchestrem nebo Karlovarským symfonickým orchestrem. Intenzivněji spolupracuje především s flétnistkou Evou Prchalovou a houslistkou Šárkou Petříkovou, s nimiž založil soubor NiTrio. Jeho vystoupení zaznamenala také Česká televize a Český rozhlas. Kromě koncertní činnosti v České republice vystoupil také ve Francii, Španělsku, Německu, Itálii, Švédsku, Dánsku, Rakousku a v Polsku. Od roku 2016 působí jako varhaník a regenschori při Královské kolegiátní kapitule na pražském Vyšehradě, kde spoluzaložil a umělecky vede mezinárodní festival Varhanní Vyšehrad.

U Salvátora v polední době vystoupili Wolfgang Zerer Linda Sítková a v prosinci tam zahraje Aleš Nosek. V lednu příštího roku Michal Novenko, v únoru Ivana Michalovičová, v dalších měsících pak Josef Coufal, Eva Bublová, Ludmila Juránková a Michal Hanuš.

 

Foto: archiv O. Valenty

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.