středa, 21 říjen 2020 09:20

72. sezónu zahájí Slovenská filharmonie s Raiskinem online

Autor:

Pozítří, v pátek 23. října, otevře Slovenská filharmonie ve svém sále 72. sezónu, a to pod vedením nového šéfdirigenta Daniela Raiskina, rodáka z Petrohradu žijícího v Amsterodamu. Ten bude na svém inauguračním koncertě řídit Haydnovu Symfonii č. 41 C dur, Suchoňovu Malou suitu s passacagliou a Symfonii č. 1 c moll Johannesa Brahmse. Hudební večer bude možné sledovat v přímém přenosu, a to od 19 hodin zde a na facebookových stránkách orchestru.

 

001

 

Daniel Raiskin je absolvent Petrohradské konzervatoře, studia si prohloubil na mistrovských kurzech u Marisse Jansonse, Neeme Järviho, Jormy Panuly a Woldemara Nelssona. V současnosti je hudebním ředitelem Winnipeg Symphony Orchestra, hlavním hostujícím dirigentem Bělehradské filharmonie a hostem mnohých předních orchestrů v Evropě, Severní Americe, Asii a v Tichomoří. Se Slovenskou filharmonií spolupracuje od roku 2010.

 

004

 

„Slovenská filharmónia je už mnoho rokov v kontakte s Danielom Raiskinom. Ako hosťujúci dirigent našich abonentných koncertov a koncertných turné priniesol do orchestra vždy veľa umeleckých impulzov a jeho koncerty boli vysoko ocenené publikom, ako aj hudobnými kritikmi. Sme radi, že v blízkej budúcnosti bude náš vzťah pokračovať ešte intenzívnejšie,“ uvedl generální ředitel orchestru Marian Lapšanský a nový šéfdirigent doplňuje: „Úprimne sa teším na tú chvíľu, keď budeme schopní opätovne privítať naše obecenstvo v koncertnej sieni a keď si obecenstvo bude môcť vychutnať čaro živého koncertu. Kým sa tak stane, budeme – slovami legendárneho Leonarda Bernsteina – hrať hudbu intenzívnejšie, krajšie a oddanejšie ako kedykoľvek předtím.“

O Danielu Raiskinovi jsme na jaře psali zde.

 

002

 

Foto: Jan F. Lukáš, Slovenská filharmonie, archiv D. Raiskina

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.