úterý, 23 srpen 2022 13:59

HÄNDEL! Velkolepý koncert s ohňostrojem dvakrát na zámku Blatná

Autor:

Zámecký park na Blatné rozezní v pátek 26. a v sobotu 27. srpna od 20:30 hodin Händelova Hudba ke královskému ohňostroji. Skladba bude provedena současně s rekonstrukcí barokního ohňostroje, tak jako při své premiéře v roce 1749. Na programu budou i árie z nejslavnějších Händelových oper a výběr z oratoria Mesiáš. Účinkují sólisté, sbor a orchestr opery Jihočeského divadla se svým šéfdirigentem Davidem Švecem.

 

8001

 

Georg Friedrich Händel svou velkolepou suitu s názvem Hudba ke královskému ohňostroji zkomponoval k příležitosti oslav Cášského míru, oficiálně vyhlášeného v roce 1749,“ uvádějí pořadatelé s tím, že tato skladba z jeho pozdního období se později stala jednou z jeho nejznámějších a nejhranějších.

Slavnostem byla v Londýně věnována velká pozornost a v londýnském Green Parku byla postavena konstrukce s podiem pro hudebníky i ohromný ohňostroj italské provenience se sochami řeckých božstev a královým portrétem. V překrásném zámeckém parku na Blatné se naskytne jedinečná příležitost být svědky provedení Händelovy suity zároveň s právě takovým dobovým ohňostrojem, jaký se mohl konat při londýnských slavnostech v polovině osmnáctého století.

Händelově hudbě bude věnována i úvodní část programu, ve které zaznějí slavné árie z oper Rinaldo, Xerxes a dalších nebo také výběr z oratoria Mesiáš, HWV 56, včetně slavných sborů. Účinkovat budou sólisté Karolína Janů – soprán, Markéta Cukrová – mezzosoprán a Peter Malý - tenor, sbor a orchestr opery Jihočeského divadla se svým šéfdirigentem Davidem Švecem.

 

8000

 

Foto: Wikipedia

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.