KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Festival Lípa Musica oznámil změnu programu. Jako záskok přijede Josef Špaček english

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica mění program koncertu, který se uskuteční 4. října v kostele Narození Panny Marie v Turnově. Z důvodu nevyhovujícího technického stavu tamního varhanního nástroje nebude proveden původně avizovaný Labyrint světa a ráje Srdce Petra Ebena, ale na festival se opět vrátí houslista Josef Špaček za doprovodu Barocco sempre giovane. 

Po důkladném prozkoumání stavu varhanního nástroje v turnovském kostele jsme došli k závěru, že tak komplexní dílo, jako je Labyrint svět a ráj srdce Petra Ebena, na něm vzhledem ke stavu rejstříků nelze provést v kvalitě, kterou posluchači od Lípy Musicy očekávají,“ zdůvodnil změnu Martin Prokeš, ředitel festivalu, se kterým KlasikaPlus.cz vydala v nedávné době rozhovor. Projekt, na kterém měla participovat varhanice Michaela Káčerková a recitátor Marek Eben, pořadatelé přesunují na příští rok. 

Turnově letos festival uvede plně vivaldiovský program složený s koncertů cyklu Čtvero ročních obdobíHouslového koncertu „Grosso Mogul“. Sólového partu se ujme Josef Špaček, který na Lípě Musice vystoupil již několikrát a v minulosti působil po dvě sezóny i jako umělecký garant festivalu. Doprovodí jej soubor Barocco sempre giovane, letos slavící dvacet let na hudební scéně, který se na festivalu představil naposledy v roce 2017. 

Program letošního ročníku festivalu portál KlasikaPlus.cz kompletně představil ZDE a přinesl i video rozhovory s vystupujícími umělci Jiřím PavlicouNikol Bókovou.

Foto: Facebook / Pardubické hudební jaro

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky