KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Janáčkova filharmonie Ostrava s Markétou Matulovou pro mládež english

Skladby Ravela, Elgara nebo Beethovena zaznějí v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava na druhém koncertě určeném mladým posluchačům. Čeká je nejen objevování světa klasické hudby, ale zároveň její prožití aktivním a kreativním způsobem. V netradičních rolích se představí nejen dirigent Stanislav Vavřínek, ale také moderátorka a herečka Markéta Matulová a do akce se zapojí i samotní posluchači. Ti jsou na koncert zváni do Vesmíru ve čtvrtek 19. ledna netradičně již od 17 hodin.

O čtvrtečním koncertě více v rozhovoru s herečkou Markétou Matulovou, členkou Divadla Petra Bezruče:

Co vám přináší toto spojení a koncerty s Janáčkovou filharmonií?

Pro mne je moderování koncertů Janáčkovy filharmonie velkou příležitostí seznámit se se světem klasické hudby. A díky Lence Jaborské, autorce konceptu, velmi zábavnou formou. Jsem ráda, že se mohu podílet na spolupráci právě s ní, protože jsem několikrát navštívila i koncerty z cyklu D (pozn.: koncerty pro rodiny s dětmi), u kterých se stará o scénář, a ty mě jako posluchače velmi oslovily, i když nepatřím do věkové skupiny, pro kterou jsou určeny.

Jaké máte zkušenosti s moderováním?

Moderování je pro mě zcela novou disciplínou. Myslím, že dokud jsem nestála na podiu společně s orchestrem, tak jsem si nikdy neuvědomila, jak velké a silné těleso to je. Spolupracovat s nimi je pro mne velká radost a zároveň i čest a k úplné dokonalosti to dovedla i příležitost si s nimi na minulém koncertě také zazpívat.

A jak hodnotíte spolupráci s dirigentem, který nejen diriguje, ale také spolu s vámi hraje?

Každý koncert na nás bude čekat jiný dirigent. Minule to byl pan Maroš Potokár a já mu velmi děkuji za spolupráci, nejen že je to vynikající dirigent, ale i jako herecký kolega byl báječný. Zároveň se těším na pana Stanislava Vavřínka, se kterým se potkáme už 19. ledna. Také chci velmi poděkovat posluchačům za vstřícnost, že navštíví koncert v upraveném čase, a to už od 17 hodin. Stalo se tak kvůli souběhu několika představení.

Foto: Ivan Korč

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky